Європарламент скасував на рік мито на весь український експорт

Фото: europarl.europa.eu

Європейський парламент 19 травня проголосував за скасування імпортних мит Євросоюзу для всього експорту України терміном на один рік.

Відповідне рішення підтримали 515 депутатів Європарламенту, проти виступили 32, утримались 11 депутатів, повідомляється на сайті установи.

Запропоновані заходи повністю скасують ввізне мито на промислову продукцію, фрукти, овочі й іншу сільськогосподарську продукцію. Цей крок покликаний підтримати економіку України на тлі російського вторгнення.

Відтак усі українські товари можна буде ввозити до ЄС без сплати мит, а антидемпінгові мита, запроваджені на українські товари протягом дії регламенту, не будуть збиратися навіть після того, як терміни дії нової норми закінчаться.

"Перед обличчям російської агресії Україна бореться не лише за свою свободу та безпеку, а й за свободу та безпеку всієї Європи. Тому ми маємо підтримувати Україну на всіх рівнях усіма доступними нам засобами: не лише зброєю та санкціями, а й нашою торговельною міццю. Надання Україні підтримки, необхідної для самозахисту, не закінчується на полі бою; вона включає забезпечення того, щоб економіка України залишалася стійкою та конкурентоспроможною", — заявила постійна доповідачка по Україні Сандра Калнієте

Тепер це рішення має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. Воно набуде чинності наступного дня після публікації.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати

На рубежі активації та пригнічення: як війна впливає на імунітет людини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу