В Міндовкілля не можуть сказати, чи забруднене Азовське море сірководнем

Фото: УНІАН

Міністерство довкілля та природних ресурсів поки не має підтверджених фактів потрапляння в Азовське море сірководню. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

За його словами, через бойові дії акваторія Азовського моря наразі закрита для досліджень. Для того, щоб оцінити шкоду, нанесену РФ, потрібно забезпечити доступ до цих місць.

“Наразі спеціалісти вивчають ці питання. Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторій моря – немає. Але, наші фахівці вже працюють над планами запобігання надзвичайним ситуаціям та вивчають ці питання, яка речовина може потрапити у воду”, — розповів Стрілець.

Міндовкілля зможе надати роз’яснення “лише після цілковитого дослідження, щоб не було ніяких фейків”, сказав Стрілець.

Раніше в Маріупольській міській раді повідомили про загрозу повного вимирання Азовського моря. Бомбардування "Азовсталі" у Маріуполі могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню, пояснили у міськраді.

"Витік цієї рідини повністю вб’є флору та фауну Азовського моря. Далі небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного морів", — йшлося у повідомленні.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко наголошував на необхідності негайного допуску на об‘єкт міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та попередження екологічної катастрофи світового рівня.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!