Чехія змінила умови виплати грошової допомоги біженцям з України

Уряд Чехії 18 травня ухвалив зміни до закону про допомогу українцям на тлі війни з Росією, які стосуються виплат грошової допомоги біженцям із України та розгляду заявки про надання тимчасового захисту.

Про це повідомляє чеське видання Blesk.

Раніше українські біженці в Чехії могли претендувати на фінансову допомогу в розмірі 5000 крон лише за наявності спеціальної візи тимчасового захисту. Нині ж, якщо біженець отримав безкоштовне житло, має харчування і засоби гігієни, таку допомогу йому не даватимуть.

"У цих випадках люди вже забезпечені всім життєво необхідним. А гуманітарна допомога якраз призначена для покриття найнеобхідніших потреб", — пояснив міністр праці та соціальних справ Мар’ян Юречка.

Крім того, тепер для отримання допомоги біженець повинен проживати на території Чехії. Так уряд країни хоче побороти практику "туризму заради допомоги", коли біженець приїжджає до Чехії приїжджає тільки заради грошової допомоги.

Також чеський уряд заборонив надання тимчасового захисту громадянам Європейського Союзу, збільшив термін розгляду заявок про тимчасовий захист до 60 днів, а також зобов’язав повідомляти МВС Чехії про зміну свого місця проживання до трьох робочих днів.

За останніми даними, з 24 лютого в Чехію з України прибули понад 345 тисяч біженців із України. Зараз, оскільки частина людей повертаються додому, їх залишилося близько 200 тисяч. При цьому понад 50 тисяч із них знайшли в Чехії роботу.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • За даними Міжнародної організації з міграції, усього майже 13,7 мільйона українців покинули свої домівки, з них за межі України виїхали понад 5,6 мільйона людей. При цьому 2,7 мільйона українців повернулись з-за кордону в Україну з початку війни.
  • Серед громадян Європейського Союзу панує консенсус щодо реакції ЄС на війну в Україні, зокрема 88% раді вітати українців, які рятуються від війни в ЄС. Про це свідчать результати масового опитування Flash Eurobarometer.
  • Починаючи із 10 травня, Державна прикордонна служба фіксує кількісну перевагу українців, що повертаються додому, над тими, які виїжджають за кордон.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

Спрощений режим вивезення тварин з України до ЄС скасували: перелік необхідних документів

Як біженцям не стати жертвою торговців людьми

Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!