Як біженцям не стати жертвою торговців людьми

. Фото ілюстративне. Джерело: depo.ua

За оціночними даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 року понад 300 тисяч українців потрапили в ситуацію торгівлі людьми. Щоб українці за кордоном не стали жертвами торговців людьми, вони, насамперед, повинні тримати свої документи при собі і надавати їх тільки офіційним особам. Таким, як прикордонники або правоохоронці. Про це в ефірі єдиного телемарафону Суспільному розповіла представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець.

За словами Ірини Мидловець, громадянам потрібно дотримуватися також наступних правил безпеки:

  • Потрібно зробити електронні копії документів і зберегти їх на електронній скриньці.
  • Потрібно завжди знати куди їдеш, з ким їдеш, на чому.
  • Повідомити ці деталі своїм близьким.
  • Приймати допомогу потрібно лише від офіційних установ чи державних органів.
  • Нікому не потрібно віддавати свій телефон, не треба позичати гроші у незнайомих людей.

“Останній маркер, це зв’язок. Потрібно завжди залишатися на зв’язку зі своїми близькими і домовитися з ними про кодову фразу, яка є абсолютно буденною, але для людини дасть змогу повідомити вашим близьким”, — пояснила Мидловець.

У торгівлі людьми задіяні хороши психологи

За словами Ірини Мидловець, торгівля людьми дуже кримінальний і дуже прибутковий злочин.

“На жаль, немає єдиного портрета вербувальника чи експлуататора. Це звичайні люди, можуть бути як чоловіки, так і жінки. Вони дуже класні психологи і зазвичай викликають довіру”, — сказала представниця Міжнародної організації з міграції в Україні.

В людини, за словами Мидловець, з’являється таке відчуття, що “ця пропозиція є такою класною, вона є саме для мене і діє дуже обмежений період часу і варто на неї погодитися”. Це може бути пропозиція переїзду, працевлаштування, житла.

“Пропозиція підвезти тільки молодих дівчат, а дівчат із дітьми не беруть. Чи пропонують людей розділити. Або, якщо ви не погодитеся, то за вами ще є 10 людей в черзі — і це рішення потрібно прийняти тут і зараз”, — навела приклади Мидловець.

Якщо у разі пропозиції людина відчуває певний психологічний тиск і її ставлять в умови, коли вона не може порадитися з близькими, не може все обдумати — краще відмовитися.

“Бо за цією пропозицією може стояти злочинне угруповання і можуть стояти вербувальники, які втягнуть вас у торгівлю людьми”, — пояснила представниця Міжнародної організації з міграції в Україні.

За її словами, людей можуть використовувати в трудовій експлуатації. Людину можуть змушувати працювати по 14-16 годин на добу, зазвичай забирають документи. А зараз, коли люди втратили роботу, житло, можливість про щось думати і планувати — це сильно використовується експлуататорами.

Куди звертатись у разі небезпеки

Порадитися бажано ще до виїзду за кордон, пояснила Ірина Мидловець. Потрібно телефонувати на гарячу лінію консультування мігрантів з протидії торгівлі людьми за номером 527. Вона працює щодня з 8 до 20. Там можна отримати анонімну конфіденційну безкоштовну консультацію про ті умови, які пропонуються. А також про основні правила перетину кордону, якщо людина їде з дітьми чи з тваринами. На цій лінії також можна отримати контакти спеціалізованих організацій, як працюють за кордоном, а також номери консульства та посольства.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 69. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!