Автобуси з українськими військовими прибули до окупованої Оленівки — Reuters

Азовсталь Маріуполь, фото: Петро Андрющенко

17 травня, автобуси з українськими військовими з "Азовсталі" прибули до тимчасово окупованої Оленівки, що у Донецькій області, повідомили у Reuters.

"Сім автобусів з українськими військовими прибули до колишньої виправної колонії у підконтрольну Росії Оленівку, неподалік окупованого Донецька", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Щонайменше сім автобусів з українськими військовими виїхали у вівторок, 17 травня з металургійного заводу "Азовсталь" у супроводі російських окупантів, повідомили у Reuters з посиланням на свідка.
  • Поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • Командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебуває на "Азовсталі" увечері 16 травня записав нове звернення. Він повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Водночас він не повідомив, що саме означає наказ. За даними ЗМІ, з "Азовсталі" у Маріуполі виїхали автобуси з українськими військовими.
  • 14 травня повідомлялось, що Україна веде перемовини про евакуацію 60 важкопоранених та медиків з "Азовсталі. Крім бійців "Азову", там перебувають ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Українські військові в Маріуполі опинились в оточенні російських військ. Бійці "Азову", ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона тримають оборону на підприємстві "Азовсталь". Там є сотні поранених, інші українські військові не мають достатньої провізії для тривалих боїв. Росія відмовлялась евакуювати поранених військових, або провести процедуру екстракції.
  • Родичі військових просять Китай і Туреччину втрутитись і вплинути на президента РФ Путіна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!