Росія виходить із Ради країн Балтійського моря. Раніше там призупинили її членство

Фото: Міністерство закордонних справ РФ

Росія 17 травня оголосила про вихід із Ради країн Балтійського моря (РКБМ) — міжнародній організації, спрямованій на налагодження співробітництва в Балтійському регіоні. Відповідну заяву оприлюднило міністерство закордонних справ РФ.

Москва вважає, що ситуація в РКБМ деградує після призупинення членства Росії в організації, яку перетворюють "на інструмент антиросійської політики". "Росія "відсторонена" від роботи та проектів РКБМ, "зупинено" участь Білорусії як спостерігач у Раді", — кажуть в МЗС РФ.

"Перспектив відновлення нормальної роботи в Раді, що все більше в'язне в русофобії та брехні, в цих умовах не проглядається. Подальше перебування нашої країни у СДБМ вважаємо недоцільним та контрпродуктивним", — додають у відомстві.

МЗС Росії нагадало, що раніше російський парламент ухвалив рішення про вихід із Парламентської конференції Балтійського моря. Водночас там стверджують, що вихід із РКБМ "не вплине на присутність Росії у регіоні", а намагання витіснити РФ із Балтики "приречені на провал".

"Нинішня ситуація у РКБМ — на совісті тих, хто зруйнував основи діяльності цієї організації", — підсумували в російському МЗС.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Рада країн Балтійського моря була заснована у 1992 році. До виходу Росії вона налічувала 11 членів (Німеччину, країни Балтії, Ісландію, Норвегію, Польщу, Фінляндію, Швецію, а також Європейську комісію). Крім того, низка держав (зокрема й Україна) мають статус спостерігача в РКБМ.
  • Завдання організації — налагодження співпраці в регіоні Балтійського моря, зокрема в контексті торговельно-економічного співробітництва. Головний формат діяльності РКБМ — засідання міністрів закордонних справ, яке збирається два рази на рік і ухвалює за підсумками спільне комюніке.
  • У березні 2022 року у відповідь на агресію щодо України Рада країн Балтійського моря призупинила членство Росії в організації, а Білорусь позбавила статусу спостерігача.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 83. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!