Леонід Макарович міг врізати, так дуже толерантно, але врізати — Резніков

Фото: Суспільне

17 травня під час церемонії прощання у Києві з першим президентом України Леонідом Кравчуком, міністр оборони Олексій Резніков розповів журналістам, яким він запам'ятав політика.

"Під час одного із засідань Леонід Макарович не витримав, сказав: “Знаєте що, хочу нагадати Борис В'ячеславович, що ми давно вже не в Радянському Союзі, давно вже не під Кремлем, ми незалежна Україна. Не треба нам тут розказувати, що і як нам треба робити.” Леонід Макарович міг врізати, так дуже толерантно, але врізати. Коли у нас вимикалися камери екрану на перерву, Леонід Макарович міг собі дозволити сказати: “А теперь, выражаясь высокой русской словесностью, пошли они..” і далі за російським кораблем. Таким був Леонід Макарович", — пригадав Резніков.

Читайте також: Більшість українців у 1991 році навіть слова "незалежність" не вживала — Леонід Кравчук

Він додав, що на останньому засіданні ТКГ, в якому Кравчук брав участь, він повідомив про операцію на серці: "Це було за кілька днів до Дня Конституції, ви пам'ятаєте, він мав виступати в парламенті. Він знав, що йому треба було робити цю операцію. Після операції він залишився на реабілітації і більше ми його не бачили. Це була наша остання зустріч на засіданні ТКГ. Це було червневе засідання, за тиждень до Дня Конституції".

А після початку війни, за словами Резнікова, Кравчук передавав привітання через рідних та знайомих і наказував чинним державним діячам “тримати стрій”, нагадував, що “все буде Україна”.

Резніков наголосив, що саме Кравчук за радянських часів знайшов можливість "так провести перемовини, щоб Україна таки стала незалежною, хоча посягання були залишити її в полоні імперії": "Хтось вважає це маніпуляцією, хтось вважає це хитрістю, але якщо ти будеш такий туполобий, не будеш ніколи ефективний. Тому він був успішним і вдалим. Він зміг стати тою людиною, яка витягнула Україну з тих кайданів. Будь-яка політика складається з компромісів. Якщо ти приймаєш для себе рішення і ти береш на себе карму політика, то ти маєш бути готовим до компромісів. Друге — це мистецтво “можливо”, він знаходив “можливо”, але в інтересах України".

Що відомо

  • Леонід Кравчук помер 10 травня. Останніми місяцями він перебував на реабілітації в Німеччині.
  • 30 липня 2020 року президент Володимир Зеленський призначив Леоніда Кравчука головою української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. На цій посаді Кравчук замінив Леоніда Кучму, який входив до складу ТКГ майже п'ять років.

Читайте також

"Завдяки своїй мудрості він був по-особливому веселим". Яким згадують Леоніда Кравчука і що він зробив для України

"Усім серцем хотів для України миру": Зеленський – про Леоніда Кравчука

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!