У Києві відбулась церемонія прощання із першим президентом

Оновлено
Влада Прізова, Суспільне

17 травня у Києві відбулась церемонія прощання із першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком, який помер 10 травня.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Влада Прізова.

Церемонія розпочалась вранці у Національному центрі "Український дім". Труну із тілом Кравчука супроводжувала почесна варта.

У Києві розпочалась церемонія прощання із першим президентом. Фото: Влада Прізова, Суспільне

Для прощання із президентом прибули українські бізнесмени Ігор та Григорій Суркіси, міністр культури Олександр Ткаченко, колишній голова Соціалістичної партії та ексспікер Верховної ради Олександр Мороз, міський голова Києва Віталій Кличко, міністр оборони Олексій Резніков та інші посадовці.

У Києві розпочалась церемонія прощання із першим президентом. Фото: Влада Прізова, Суспільне

Олексій Резніков розповів журналістам, яким він запам'ятав політика.

"Під час одного із засідань Леонід Макарович не витримав, сказав: "Знаєте що, хочу нагадати Борис В'ячеславович, що ми давно вже не в Радянському Союзі, давно вже не під Кремлем, ми незалежна Україна. Не треба нам тут розказувати, що і як нам треба робити." Леонід Макарович міг врізати, так дуже толерантно, але врізати. Коли у нас вимикалися камери екрану на перерву, Леонід Макарович міг собі дозволити сказати: “А теперь, выражаясь высокой русской словесностью, пошли они..." і далі за російським кораблем. Таким був Леонід Макарович", — пригадав Резніков.

Фото: Суспільне

Також церемонію відвідали президент Володимир Зеленський і попередні президенти Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

"Він стояв біля витоків створення нашої української держави. У нас були добрі стосунки. Він пройшов таку партійну школу, якої у нас нікого не було, тому в політиці здібності були занадто високі в порівняні зі мною. Я майже рік слідкував за його здоров’ям, він хотів жити, працювати. Мені здається, якщо б він у цей час був у строю, його роль була б велика і значима", — сказав Кучма журналістам.

"Розвиток незалежності України, який був започаткований Кравчуком, він доклався до цього повною мірою. Він робив все для укріплення України", — вважає Порошенко.

Читайте також: Від "Союз нерушимый" до "Одна Україна, єдиний народ". Якою людиною був Леонід Кравчук

"Пригадайте початок 1990-х років, весняний референдум тоді ще Радянського Союзу, коли виносилися питання, чи не проти ви живите в "оновленому Союзі". 73% українців сказали, що вони б хотіли жити в "оновленому Союзі". Через декілька місяців, восени, вже 91% українців підняли руки за те, щоб ми жили в незалежній суверенній державі. Я думаю, що ми повинні аплодувати Леоніду Макаровичу за ту роботу, яку він провів", — розповів Ющенко.

Читайте також: "Завдяки своїй мудрості він був по-особливому веселим". Яким згадують Леоніда Кравчука і що він зробив для України
У Києві розпочалась церемонія прощання із першим президентом. Влада Прізова, Суспільне

Першого президента незалежної України поховають на Байковому кладовищі.

У Києві розпочалась церемонія прощання із першим президентом. Влада Прізова, Суспільне

Леонід Кравчук помер 10 травня. Останніми місяцями він перебував на реабілітації в Німеччині.

Читайте також

"Усім серцем хотів для України миру": Зеленський – про Леоніда Кравчука

Більшість українців у 1991 році навіть слова "незалежність" не вживала — Леонід Кравчук

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!