Перейти до основного змісту

ЄС у червні вирішить, чи давати Україні статус кандидата на членство

. AP

На засіданні Європейської ради в червні 2022 року розглядатиметься питання надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Про це на брифінгу 12 травня повідомив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

"Заявка України на членство в Європейському Союзі, яку зараз розглядає Європейська комісія, буде обговорена на рівні глав держав і урядів у Європейській раді наступного місяця (у червні — ред.)", — цитує Ле Дріана пресслужба міністерства закордонних справ Франції.

Глава МЗС Франції також нагадав, що Париж не раз говорив про Україну як "члена європейської родини".

Так Ле Дріан прокоментував заяву міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про те, що Європейський Союз може "зарезервувати" місце для Києва — адже вступ України до ЄС, за його словами, не буде швидким процесом.

Зазначимо, що до кінця червня 2022 року Франція буде головувати в Раді Європейського Союзу

Читайте також: Якщо ЄС у червні не дасть Україні статус кандидата, "ми цього не проковтнемо" — Кулеба

Що відомо

  • 8 квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.
  • 18 квітня Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС.
  • 9 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника Європейської комісії, яка необхідна для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.
  • 9 травня президент Франції Емманюель Макрон закликав створити альтернативу євроінтеграції, оскільки для вступу в ЄС країнам-кандидатам можуть знадобитися "кілька десятиліть".
  • Після цього Польща підтримала пропозицію Словаччини лобіювати лідерів держав Західної Європи, які "займають більш стриману позицію" щодо надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
  • Згідно з опитуванням групи "Рейтинг", оприлюдненим 17 лютого, вступ до ЄС підтримують 68% українців, до НАТО — 62% громадян, що є найвищим показником за всю історію подібних спостережень із 2014 року.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 78. Текстовий онлайн

Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції