"Завали, сморід, катастрофічна нестача води та їжі": радник мера Маріуполя — про ситуацію у місті

. Маріуполь. Фото: Маріупольська міська рада

До кінця року в зруйнованому російськими військами Маріуполі від хвороб та нестерпних умов може померти більш як 10 тисяч людей. Зараз у місті залишаються від 150 до 170 тисяч людей.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко в ефірі національного марафону Суспільного.

Він зауважив, що наразі в місті спостерігається збільшення кількості людей.

"Перш за все це пов’язано з тим, що фактично зупинено евакуаційний процес. Вони заблоковані російською стороною у всіх виглядах. Люди змушені повертатися в місто, тому що їм немає де жити. І за рахунок цього починається ще більша напруга на гуманітарну сферу, і ще більша загроза і нові виклики", — сказав Андрющенко.

За його словами, наразі у Маріуполі майже не залишилося придатного житла для проживання, є лише дуже маленький відсоток квартир та приватних будинків, які вціліли.

"Люди повертаються навіть в таке житло. Стикуються між собою — ті, хто евакуювався, із тими, хто повертається. Друзі, знайомі, які зараз знаходяться на підконтрольній території, надають право, сприяють, щоб люди заселилися саме в їхню квартиру, якщо їм немає де жити", — сказав радник мера Маріуполя.

Втім, він зазначив, що з настанням весни умови життя в місті стали дещо стерпнішими, тому що стало тепліше.

"Все інше залишається таке саме. Води немає, питної води не вистачає категорично. Розставлені баки і є розвезення по місту. Але ж треба розуміти, що якість цієї води геть низька. Тому що вона береться з першої історичної в Маріуполі свердловини. Вона щонайменше резервна, на крайній випадок. Але цій воді понад два місяці. Це точно не плюс здоров’ю", — сказав Андрющенко.

Також, за його інформацією, у Маріуполі катастрофічно не вистачає їжі. А тих продуктових наборів, які завозяться у місто, людям не вистачає.

"Цифри, які оприлюднюють окупанти, кажуть самі за себе. Звісно, вони вихвалюють це, але ж вони кажуть, що за останній місяць завезли 100 тисяч гуманітарних продуктових наборів. Якщо в місті у попередньому місяці було 100-130 тисяч осіб, ми розуміємо що цей продуктовий набір на людину на місяць. Цього точно не вистачає. Саме тому люди були змушені свого часу працювати за їжу. І цю практику окупанти намагаються продовжувати", — сказав Андрющенко.

Читайте також: Смерть ходила поруч, багатьох війна поховала живцем: спогади жительки Маріуполя про життя у місті

Крім того, він повідомив, що санітарні умови у місті "геть далекі від природних".

"Завали, загиблі, природні процеси, запах, сморід. Все це оточує людей навколо", — констатував радник мера.

Говорячи про ситуацію на заводі "Азовсталь", він повідомив, що російські війська продовжують його штурмувати.

"Постійне бомбардування, артобстріли. Намагання прорватися суходолом. Тобто, нашим захисникам точно дуже важко", — зазначив Андрющенко.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 11 травня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що деблокада Маріуполя військовим шляхом наразі неможлива.
  • Маріуполь перебуває в блокаді російських військ із початку березня. Українські військові тримають оборону на території комбінату "Азовсталь". Тільки за добу 10 травня російські війська здійснили 38 авіанальотів на "Азовсталь".
  • Петиція дружини командира полку "Азов" Катерини Прокопенко до генсека ООН Антоніу Гутерреша із закликом застосувати процедуру еxtraction для українських військових, які заблоковані на Азовсталі в Маріуполі, набрала понад 1 млн підписів.
  • Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Серед військових на "Азовсталі" є поранені. Люди помирають через відсутність антибіотиків. Заступник командира "Азову" закликав Зеленського і світових лідерів евакуювати не тільки цивільних, а й поранених солдатів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн

Кабмін виділив 1,4 мільярда гривень на відновлення 5 областей України

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!