Одразу дві українки завоювали медалі в стрибках у висоту на турнірі в Найробі

AP

Обидві показали найкращі особисті результати цього року.

Окрім метання молота, де медаль виборов Михайло Кохан, на турнірі серії Золотого континентального туру в столиці Кенії Найробі Україна відзначилася ще й у жіночих стрибках у висоту. У цій дисципліні на п'єдестал піднялися одразу дві українки: Оксана Окунєва та Катерина Табашник.

Окунєва без проблем подолала перші три висоти: 1.75, 1.8 і 1.84 метра. Позначка 1.88 м їй підкорилася з другої спроби, як і її головній суперниці на цих змаганнях Лаурі Зіалор. Проте британці вдалося з першого разу взяти наступну висоту – 1.91 м, тоді як українці знадобилося три спроби. Це й стало вирішальним у визначенні чемпіонки, адже жодна з легкоатлеток не подолала 1.94 м. Тож завдяки меншій кількості спроб на вирішальній висоті Зіалор забезпечила собі "золото", а Окунєва посіла друге місце.

Схожа ситуація була й у битві за "бронзу". На 1.88 м зупинилися й українка Табашник, і ямайка Кімберлі Вільямсон. Проте Табашник стала єдиною з учасниць, хто з першого разу підкорила цю висоту. Тож попри те, що вона не змогла впоратися з 1.91 м, змогла залишитися на третьому місці.

Для Окунєвої це найкращий результат у цьому сезоні. Востаннє вона стрибала вище в серпні 2021 року на турнірі в Берні, де подолала 1.93 м. Для Табашник це також поки що топдосягнення сезону й загалом найкращий показник за три роки, адже в 2020-му Катерина отримала дискваліфікацію за порушення антидопінгових правил.

Читайте також: Український легкоатлет Михайло Кохан здобув "срібло" в метанні молота на турнірі в Найробі

Золотий континентальний тур. Найробі (Кенія). Стрибки у висоту (жінки)

  1. Лаура Зіалор (Велика Британія) 1.91 м
  2. Оксана Окунєва (Україна) 1.91 м
  3. Катерина Табашник (Україна) 1.88 м

Що відомо

  • Оксана Окунєва – 32-річна українська стрибунка у висоту, родом із Миколаєва. Віцечемпіонка Європи U23 2011 року.
  • Катерина Табашник – 27-річна українська легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у висоту (раніше – на семиборстві), родом із Харкова. Чемпіонка Європи серед юніорок 2013 року.
  • Особистий рекорд Окунєвої – 1.98 м (2014), Табашник – 1.96 м (2018).
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 73. Текстовий онлайн