Ембарго на російську нафту в ЄС стає все більш імовірним. За інформацією німецької громадської телевізійної компанії ZDF, такі країни, як Угорщина та Австрія, які вагалися, зараз відмовляються від свого вето.
Ембарго стає імовірним на тлі підготовки шостого пакету санкцій проти Росії з боку ЄС. За словами співрозмовника каналу —високопоставленого дипломата ЄС — вирішальним фактором є те, що уряд Німеччини більше не буде гальмувати ембарго.
Водночас подробиці ембарго, такі як перехідний період, за даними каналу, все ще залишаються відкритими.
“Ймовірно, про ембарго вирішать у найближчі кілька днів, але питання буде завершено лише в найближчі кілька місяців”, — повідомляє ZDF.
Телеканал нагадує, що запровадження нафтового ембарго гальмують Угорщина, Австрія та Словаччина, а також Іспанія, Італія та Греція. За словами дипломатів, такі країни, як Словаччина та Угорщина, були проти швидкої заборони на імпорт, головним чином, через високу залежність від поставок російської нафти. У південноєвропейських країнах, тим часом, очікуване підвищення цін на енергоносії після ембарго сприймається споживачами з великим занепокоєнням.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Європейський Союз з 2 травня може оголосити про запровадження чергового санкційного пакета проти Росії, який передбачатиме поступову відмову від російської нафти, а також відключення одного з найбільших банків РФ — "Сбербанку" — від SWIFT.
- Офіційний Берлін змінив свою позицію щодо санкцій проти РФ та чітко висловився на користь введення нафтового ембарго. Це робить набагато більш імовірним відповідне рішення Європейського Союзу.
- В Угорщині заявили, що заблокують будь-яку європейську пропозицію, спрямовану на обмеження імпорту енергоносіїв з Росії. Зокрема Будапешт накладе вето на ембарго на російську нафту.
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
- Провідна данська енергетична компанія Orsted відмовилася вести розрахунки з "Газпромом" в рублях і припинила закуповувати російське вугілля.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 68. Текстовий онлайн
Продовольча безпека світу і війна: чи реально відновити експорт зерна з України
Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні
Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам
Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак
Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!