Перейти до основного змісту

Німеччина підтримала плани щодо нафтового ембарго з Росії

ЗМІ
. AP

Офіційний Берлін змінив свою позицію щодо санкцій проти РФ та чітко висловився на користь введення нафтового ембарго. Це робить набагато більш імовірним відповідне рішення Європейського Союзу.

Про це повідомляє німецьке інформаційне агентство dpa із посиланням на джерела серед дипломатів ЄС.

Причиною зміни позиції німецького уряду могли стати нещодавні успіхи в пошуку альтернативних постачальників нафти. Минулого вівторка міністр економіки Німеччини Роберт Хабек оголосив, що залежність Німеччини від російської нафти скоротилася з 35% до початку війни в Україні до 12% протягом восьми тижнів.

Водночас згідно з джерелами dpa, введення нового пакета санкцій проти Росії все ж може зайняти більше часу, ніж передбачалось, зважаючи на відносно велику групу країн, що досі виступають проти нафтового ембарго.

Зазначається, що можливою альтернативою забороні на імпорт є введення цінових обмежень на нафту з Росії. Прихильники цієї ініціативи стверджують, що цінові обмеження гарантували б, що Росія зароблятиме значно менше грошей на експорті енергоносіїв, але водночас знизили б ризики для європейської економіки.

Раніше Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не вірить у дієвість санкцій та виступає проти запровадження газового ембарго.

Що відомо

  • Європейський Союз з 2 травня може оголосити про запровадження чергового санкційного пакета проти Росії, який передбачатиме поступову відмову від російської нафти, а також відключення одного з найбільших банків РФ — "Сбербанка" — від SWIFT.
  • Німеччина, змінивши своє ставлення щодо санкцій, також підтримує санкції проти ядерного сектора Росії.
  • Німеччина може надіслати Україні гаубиці Panzerhaubitzen 2000.
  • Німеччина, крім того, планує збільшити соціальну допомогу українським біженцям.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 67. Текстовий онлайн

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Зруйнована "Мрія". Чи вигідно Україні відбудовувати знищений літак

Атаки Росії та перелаштування ринку. Які причини дефіциту пального і що далі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції