В ЄС готують відповідь на припинення постачання Росією газу компаніям Польщі та Болгарії

. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, фото: Урядовий кур’єр

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн відреагувала на заяву російського "Газпрому" про припинення постачання газу до Польщі та Болгарії і пообіцяла відповідь Європейського союзу.

Про це повідомили на сайті Європейської комісії.

Фон дер Ляєн заявила про неприпустимість "газового шантажу".

"Заява "Газпрому" про те, що він в односторонньому порядку припиняє постачання газу споживачам у Європі, є черговою спробою Росії використати газ як інструмент шантажу. Це невиправдано і неприпустимо", — сказала вона.

За словами президентки ЄК, такі дії свідчать про ненадійність Росії як постачальника газу.

Водночас Фон дер Ляєн наголосила, що держави-члени Євросоюзу готові до такого сценарію і створили плани дій у надзвичайних ситуаціях.

"Ми плануємо нашу скоординовану відповідь ЄС. Ми також продовжимо співпрацю з міжнародними партнерами для забезпечення альтернативних потоків. І я продовжу працювати з європейськими та світовими лідерами для забезпечення безпеки енергопостачання в Європі", — сказала президентка ЄК.

Вона зазначила, що зараз відбувається засідання газової координаційної групи.

Що відомо

  • 27 квітня російський "Газпром" зупинив постачання газу до Польщі та Болгарії через відмову держав платити у російських рублях.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. Як стверджують компанії, причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.

Читайте також

Польща ввела санкції проти "Газпрому" і російських олігархів

Агресія РФ загрожує третині експорту російського газу до ЄС через Україну — Вітренко

ЄС може знайти спосіб сплачувати за російських газ без порушення санкцій — Reuters

До кінця року Нідерланди відмовляться від закупівлі газу та вугілля в РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу