Перейти до основного змісту

Хто у світі підтримав рішення Путіна про визнання "Л/ДНР": Абхазія, Південна Осетія, хусити в Ємені

Важливо
. Фото: Getty Images

Жодна міжнародно визнана країна не підтримала рішення президента Росії Володимира Путіна про визнання правосуб'єктності так званих Донецької та Луганської "народних республік".

"Президент" невизнаної Південної Осетії Анатолій Бібілов заявив, що визнання "Л/ДНР" є "запорукою припинення братовбивчої війни". А "глава" невизнаної Абхазії Аслан Бжанія стверджує, що воно "сприятиме укріпленню архітектури безпеки в регіоні".

Крім того, про підтримку рішення Путіна заявив представник повстанського руху хуситів "Ансар Аллах" у Ємені Мохамед Алі аль-Хусі: "Ми підтримуємо визнання ОРДЛО як незалежних республік і закликаємо виявляти стриманість, не втягуватися у війну, спрямовану на виснаження потенціалу Росії".

Крім того, як розповів російському інформагентству "РИА Новости" сенатор Дмитро Саблін, президент Сирії Башар Асад готовий слідом за Росією визнати правосуб'єктність "Л/ДНР". Офіційної заяви Дамаска поки немає.

Окремо прокоментував рішення Путіна президент Сербії Александар Вучич. В інтерв’ю сербському телеканалу Pink.rs, яке цитує сербське інформагентство РТС, Вучич заявив, що після визнання "Л/ДНР" "тиск на Сербію буде ще більшим, ніж раніше", це знищить усю архітектуру безпеки і "ніхто не може знати, хто як поводитиметься і хто що робитиме".

Читайте також: ЄС і США введуть санкції через визнання Росією "Л/ДНР". Як світ реагує на рішення Путіна

Що передувало

Президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Рішення було ухвалене після засідання Ради безпеки РФ 21 лютого. Про це очільник Кремля оголосив майже у годинному зверненні до громадян, яке супроводжувалося довгим екскурсом в історію і погрозами на адресу України, НАТО і США.

Раніше ватажки самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік" Денис Пушилін та Леонід Пасєчнік синхронно звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати "Л/ДНР". Україна і Захід заявляли, що визнання "Л/ДНР" Росією означає її вихід із Мінських домовленостей.

Заступник голови комітету Ради Федерацій РФ (верхня палата парламенту) з міжнародних справ Андрій Клімов заявив, що Росія визнає незалежність окупованих територій українського Донбасу в межах територій, які наразі контролюються підконтрольними Росії бойовиками.

Читайте також: Путін визнав незалежність самопроголошених "ЛДНР" — що це означає. Спецефір Суспільного

Що відомо

  • З листопада 2021 року біля кордонів України Росія стягує свої війська і техніку. За оцінками Києва і Заходу, йдеться про понад 150 тисяч військових у прикордонних російських областях, окупованому Криму і Білорусі, де тривають спільні з РФ військові навчання "Союзна рішучість-2022". Москва раніше заявляла про повернення частини військ у місця дислокації, але потім навчання, які мали завершитися 20 лютого, вирішили продовжити.
  • Сполучені Штати вважають, що президент Росії Володимир Путін ухвалив принципове рішення про вторгнення в Україну і це станеться в найближчі дні. Починаючи із 17 лютого, ситуація на Донбасі загострилася: бойовики здійснюють десятки обстрілів, заявляють про провокації та диверсії з боку українських військових. Офіційний Київ усе це спростовує.
  • Бойовики "Л/ДНР" удень 18 лютого заявили, що починають масову евакуацію та закликають жителів окупованих територій виїхати до РФ, зокрема в Ростовську область. Ватажок "ДНР" Пушилін заявив, що "ситуація йде до війни". За його словами, евакуювати незаконна влада планує жінок, дітей та старших людей. Чоловіків 18-55 років не випускатимуть. Уранці 19 лютого ватажки самопроголошених "Л/ДНР" оголосили про мобілізацію.

Читайте також

Загроза військового вторгнення Росії та що відбувається на Донбасі. Онлайн

РФ діє за "методичкою". Чому відбувається загострення на Донбасі та які подальші дії Росії

Росія хоче визнати самопроголошені "ДНР" і "ЛНР". Як на це реагують політики України і світу

У "ДНР" і "ЛНР" оголосили евакуацію у РФ: що відбувається на Донбасі та що про це кажуть місцеві

Мюнхенська безпекова конференція-2022. Головні тези про Україну

Морські навчання РФ перекривають українські шляхи. Чи загрожує це економічною блокадою і вторгненням

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції