Підстав для відключень електроенергії немає, окрім аварійності — Міненерго

УНІАН

В Україні немає підстав для відключення електроенергії, окрім аварійних випадків. Диверсифікація джерел енергії для української енергосистеми та ритмічні постачання вугілля із США та Колумбії дають змогу провести цей опалювальний сезон без перебоїв електроенергії. У цьому на брифінгу запевнив міністр енергетики Герман Галущенко.

"Резерв в енергосистемі є, жодних ризиків, або жодних підстав до відключення немає, окрім аварійності. Планові ремонти в період проходження ОЗП вони не мають відбуватися. Ми зверталися до Держенергонагляду та НКРЕКП", — заявив міністр енергетики.

Він зазначив, що такі ремонти проводять переважно приватні компанії-постачальники електроенергії населенню, однак Міненерго буде вести з ними діалог, аби взимку не було відключень електроенергії.

"Такі ремонти робляться переважно приватними компаніями, які є власниками відповідних операторів системи розподілу. Ми зі свого боку будемо комунікувати, роботи усе можливе, аби проведення планових ремонтів у період опалювального сезону не відбувалося", — зауважив Галущенко.

Загалом у країні достатньо вугілля для забезпечення опалювального сезону без перебоїв із генерацією тепла та електроенергії.

“Ми маємо ритмічні постачання вугілля, тому забезпечимо належний ресурс для опалювального сезону. Вугілля постають морем із США, Колумбії та Австралії”, — додав міністр енергетики.

Раніше Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива і спроби РФ зірвати опалювальний сезон. Також Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.

Що відомо

  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Станом на 28 грудня 2021 року запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) становили 567,5 тис. тонн, що на 26,4% більше у порівнянні з запасами на 21 грудня.
  • 29 грудня до України прибуло ще одне судно із 88 тис. тонн вугілля для ПАТ "Центренерго". На січень 2022 року заплановано прибуття ще двох суден з вугіллям з Австралії. Орієнтовні дати заходу в порт 15-17 та 28-29 січня. Загальний обсяг очікуваних партій становить 150 тис. тонн вугілля для потреб генерації ПАТ "Центренерго".
  • Апарат Ради національної безпеки та оборони отримав доручення проконтролювати процес закупівлі вугілля для теплоелектростанцій. Про це 30 грудня заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов за результатами засідання РНБО.
  • Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.