У США дозволили медикам, інфікованим COVID-19, залишатися на роботі. Частина медперсоналу проти

Фото: AP

У США дозволили медикам, інфікованим коронавірусом, залишатися на роботі, якщо у них легкі симптоми хвороби або їх немає взагалі. Про це повідомляє The Associated Press. Таке рішення чиновників зі сфери охорони здоров'я викликане серйозною нестачею персоналу в лікарнях і значною кількістю випадків захворювання на коронавірус, які спричиняє варіант “Омікрон”.

Як пише The Associated Press, у минулі вихідні органи охорони здоров'я Каліфорнії оголосили, що співробітники лікарень, у яких тести позитивні, але у них немає симптомів, можуть продовжувати працювати. Деякі лікарні в Род-Айленді та Арізоні також повідомили співробітникам, що вони можуть залишатися на роботі, якщо у них немає симптомів або симптоми незначні.

Зокрема, в штаті Род-Айленд державна психіатрична лікарня та реабілітаційний центр дозволили працювати персоналу з позитивним тестом на COVID-19 та безсимптомним перебігом хвороби, повідомляє The Associated Press.

В Арізоні компанія Dignity Health розіслала співробітникам службову записку, що інфіковані вірусом, які відчувають себе достатньо добре, щоб працювати, можуть вимагати від своїх менеджерів дозволу повернутися до догляду за пацієнтами.

Лікарні Dignity Health в Каліфорнії ще не впровадили нові рекомендації, але заявили, що, можливо, їм доведеться це зробити в найближчі дні та тижні.

“Ми робимо все можливе, щоб наші співробітники могли безпечно повернутися до роботи, одночасно захищаючи наших пацієнтів і персонал від передачі COVID-19”, – йдеться у заяві Dignity Health.

Інфіковані працівники будуть зобов’язані носити екстразахисні маски N95. Вони працюватимуть тільки з пацієнтами із COVID-19, повідомили чиновники з Департаменту охорони здоров'я у Каліфорнії.

Асоціація медсестер Каліфорнії, що налічує 100 тисяч членів, виступила проти цього рішення і попередила, що це призведе до збільшення кількості інфекцій.

Губернатор та інші посадовці штату “ставлять потреби медичних корпорацій вище безпеки пацієнтів і працівників”, – заявила Кеті Кеннеді, президент асоціації. “Ми хочемо піклуватися про наших пацієнтів і бачити, як вони одужують, а не потенційно їх заразити”, — додала вона.

У США через заразність “Омікрону” кількість нових випадків COVID-19 виросла в середньому до понад 700 тисяч на день. Багато лікарень не тільки переповнені хворими, а й велика кількість працівників також хворіє на COVID-19. Водночас, пише The Associated Press, виявилося, що інфіковані “Омікроном” хворіють легше, аніж варіантом “Дельта”.

Минулого місяця Центри контролю та профілактики захворювань заявили, що медичні працівники, у яких немає симптомів, можуть повернутися на роботу через сім днів із негативним тестом, але час ізоляції може бути скорочено, якщо виникне нестача персоналу.

Що відомо

  • На Кіпрі вчені виявили новий штам коронавірусу, який є гібридом штаму "Дельта" та швидко розповсюджуваного "Омікрону".
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що низький рівень вакцинації у світі спровокував появу нових штамів COVID-19.
  • Про новий штам коронавірусу "Омікрон", який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
  • Люди, в яких виявили штам коронавірусу "Омікрон", у середньому мають на 50-70% менший ризик бути ушпиталеними через ускладнення COVID-19, ніж "Дельтою", підрахувало Управління з питань охорони здоров'я Великої Британії.Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!