Інфікованих "Омікроном" на 50-70% рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою" – дослідження

. Фото: Укрінформ

Люди, в яких виявили штам коронавірусу "Омікрон", у середньому мають на 50-70% менший ризик бути ушпиталеними через ускладнення COVID-19, ніж "Дельтою", підрахувало Управління з питань охорони здоров'я Великої Британії.

Про це повідомляє BBC.

Відомство проаналізувало дані щодо всіх інфікованих штатами "Дельта" і "Омікрон" із листопада 2021 року. Зокрема йдеться про 132 випадки шпиталізації й 14 смертей у інфікованих "Омікроном" протягом 28 днів після виявлення COVID-19.

З’ясувалося, що інфіковані "Омікроном" на 31-45% рідше потрапляли у відділення швидкої допомоги і на 50-70% рідше були госпіталізовані, ніж заражені "Дельтою".

Але, зазначає британське Управління з питань охорони здоров’я, висока заразність "Омікрона" означає, що лікарні все одно можуть бути перевантажені, якщо захворіють одночасно багато людей. Другу добу поспіль у Великій Британії фіксують рекордні понад 100 тисяч інфікованих COVID-19 на день.

Крім того, залишається незрозумілим, як "Омікрон" впливає на людей старшого віку, оскільки поки що у британські лікарні потрапляли хворі на COVID-19 віком молодше 40 років.

Дослідження британського відомства також виявило, що дієвість бустерних доз, імовірно, з часом спадає – якщо точніше, через 10 тижнів після бустерного щеплення ймовірність інфікуватися "Омікроном" зростає на 15-25%.

Як нагадує BBC, уряд Великої Британії заявляв, що не буде вводити додаткових коронавірусних обмежень на різдвяні свята через поширення "Омікрону".

Читайте також: Другий рік пандемії коронавірусу. Як світ боровся з COVID-19 у 2021-му

Що відомо

  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
  • Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) повідомила, що через "Омікрон" ризик заразитися вірусом у літаку збільшився у 2-3 рази.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!