Міськрада Сум має борг перед Котельнею північного промвузла – 36 млн грн. Що відомо

36 мільйонів гривень заборгувала міська рада Котельні північного промвузла за листопад і грудень минулого року. Ці гроші – компенсація різниці між прийнятими тарифами на опалення та фактичною вартістю послуг. Про це розповів директор котельні Північного промвузла Олександр Рєзнік.

"Ми працюємо майже на межі. Якщо ця різниця не буде компенсована, я не знаю як ми будемо надавати житлово-комунальні послуги у лютому, який буде найхолодніший. Підприємство, на даний час, вже несе штрафні санкції, за те що я не маю можливості розрахуватися за постачання газу. Вже вони сягнули 2,5 млн грн внаслідок того, що не відбувається компенсація", – зазначив директор ТОВ "КППВ" Олександр Рєзнік.

Загалом на відшкодування різниці в тарифах у міському бюджеті запланували 181 мільйон гривень, розповіла на апаратній нараді при міському голові директорка міського департаменту фінансів Світлана Липова. За її словами, гроші заклади у бюджет вже цього року.

"У порядку, який зараз розробляється, ми його вичитуємо, там щоквартальне відшкодування і 21-й рік, частина опалювального сезону вона передбачена в бюджеті 2022 року. Бюджет на момент 10 січня ще не прийнятий. Якщо бюджет буде прийнятий 17 січня, то департамент інфраструктури зможе прийняти розрахунки й почати відшкодовування. Квартальна звітність у них буде у січні", – розповіла Світлана Липова.

Скільки заборгували ТОВ "Сумитеплоенерго" і чи мають вони з цим проблеми речниця підприємства Віта Харченко пообіцяла розповісти Суспільному 12 січня.

Що відомо

  • Сумська громада увійшла у 2022 рік без прийнятого бюджету. Сесійне засідання 30 грудня, де й мали голосувати за бюджет цього року скасували, і перенесли на 17 січня. Тоді працівниця прес-служби міської ради Юлія Терещенко серед версій, через які засідання перенесли, назвала недопрацьовані пропозиції до бюджету, серед яких і питання щодо компенсації різниці тарифів.
  • Загалом, за опалювальний період 2021-22 років з міського бюджету мають сплатити двом підприємствам, що постачають тепло мешканцям громади та бюджетним організаціям, близько 300 млн гривень. Таку суму озвучував Сумський міський голова Олександр Лисенко на початку листопада 2021 року.