"Абсолютно спокійно проходимо сезон". Міністр економіки розповів, що чекає на Україну взимку

УНІАН

Українська енергосистема має додаткові резерви потужності та продовжує накопичувати вугілля, необхідне для проходження зимового періоду.

Про це під час брифінгу повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами посадовця, нині українська енергосистема працює стабільно та повністю забезпечує всі потреби споживачів. Окрім того, енергетичний сектор має додатковий резерв потужності, додав міністр.

"Енергоатомом і зараз має необхідний резерв потужності у понад 500 мегават. Ми абсолютно спокійно проходимо цей період, коли відбувається суттєве зниження температури", – зауважив Галущенко.

Він зазначив, що атомні електростанції України почали генерувати рекордні обсяги електроенергії.

"21 та 22 грудня щодоби почали виробляти понад 300 мільйонів кіловат-годин, і це – досягнення компанії. На сьогодні Новоукраїнська АЕС несе навантаження 3050 мегават, а Запорізька, яка теж вийшла на пік вище номіналу, учора (23 грудня – ред.) внесла 6190 мегават. Це рекорд", – розповів посадовець.

Читайте також: Чи витримає енергетика випробування морозами. Відповідає експерт Інституту енергетичних стратегій

Галущенко додав, що нині Україна отримує морськими шляхами та накопичує вугілля для ТЕС.

"На грудень плановий обсяг спрацювання вугілля близько 1,8 мільйона тонн, серед яких власний видобуток складає близько 1,5 мільйона тонн і близько 650 тисяч тонн буде доставлено морем", – зауважив міністр.

При цьому посадовець зазначив, що цього року під час зниження температур на теплових генераціях спостерігається суттєве зниження аварійності у порівнянні з минулими періодами

"Фактично аварійність зведена до нуля", – підсумував Герман Галущенко.

Що відомо

  • 17 грудня прем'єр-міністр заявив, що чотири теплові електростанції, зокрема Луганська ТЕС, переходять на природний газ у зв’язку з нестачею вугілля.
  • 29 листопада уряд зобов’язав “Нафтогаз України” і газопостачальну компанію “Нафтогаз Трейдинг” у період до 30 квітня 2022 р. (включно) продавати природний газ для потреб побутових споживачів газопостачальним компаніям-учасникам балансуючої групи Нафтогазу.
  • Опалювальний сезон 2021-2022 Україна почала на тлі світової енергетичної кризи, нестачі вугілля та підвищення цін на енергоносії. Газ у світі здорожчав у понад десять разів, вугілля — в чотири.
  • Президент Володимир Зеленський запевнив у стабільності проходження нинішнього опалювального сезону в Україні та відсутності масових відключень тепла і світла. Водночас він не виключив часткових випадків відключень на місцях.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
  • Від початку опалювального сезону жодних віялових відключень споживачів, тобто відключень, пов’язаних із заходами для примусового зниження споживання, не відбувалось, заявив 15 грудня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!