Депутати Львівської облради звернулися до президента з вимогою перейменувати Росію

Суспільне Львів

Депутати Львівської облради звернулися до президента та Верховної Ради України з вимогою перейменувати Росію у Московію. Таке рішення депутати ухвалили під час сесії 21 грудня.

"За" це звернення проголосували 53 з 60-ти депутатів, які були присутні на сесії.

"Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Президента України та Верховної Ради України з вимогою відновити історичну справедливість і надалі використовувати назву Московія замість Росія та Російська Федерація на державному, офіційному, громадському рівнях, а також у ЗМІ на території України, а щодо громадян РФ відповідно вживати "московити", — йдеться у зверненні Львівської обласної ради.

Депутати також заявили, що зміна назви країни вплинула на ідентичність українського народу та є виправданням окупації частини території сучасної України.

"300 років тому, після низки перемог над Швецією і укладення Ніштадського мирного договору, 22 жовтня 1721-го Петро I перейменував Московське царство на Росію, а себе проголосив імператором. На картах і атласах XV, XVI і навіть XVIII століття не відображено країни як Росія, лише як Московія. Московська держава повсюдно іменувалася як Московія, Московитія, а іноді навіть Тартарія", — зазначили депутати.

Львівські депутати не перші, хто звернувся з подібним зверненням. 17 грудня за таке ж звернення проголосували депутати Рівненської облради.

Що каже про це політолог?

Доцент кафедри політичних наук Українського Католицького Університету Петро Байковський розповів, що звернення депутатів не має юридичної сили.

"Це фактично сфера зовнішньої політики, а місцеві органи влади не мають у цьому ніякої компетенції. Це радше побажання, юридичної сили воно не має, це рішення не є обов'язковим до виконання, президент не зобов'язаний брати його до уваги", — сказав Петро Байковський.

Водночас політолог додав, якщо звернення набуде розголосу, то на нього можуть і відреагувати.

"Якщо б усі регіони, чи значна частина, виступили з такими зверненнями, це може набути резонансу. Юридично — тут одна справа, але політично можна теоретично розкручувати цю тему. Скоріше, мета цього всього є публічно-політична, яка направлена на електорат, тих, хто за це рішення проголосував", — додав Петро Байковський.

Читайте також: Рівнеоблрада вимагає у президента і ВР офіційно перейменувати Росію на Московію

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону