Станом на 10 грудня в "червоній" зоні адаптивного карантину перебувають 10 областей, водночас із "жовтої" зони вибула Одеська область. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Найвищий "червоний" рівень небезпеки залишається у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях. У цих регіонах кількість інфікованих перевищує норми МОЗ для "помаранчевого" рівня.
У "жовтій" зоні після засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій перебувають Київ і ще 12 областей: Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська і Чернівецька.
У "помаранчевій" зоні тепер перебувають дві області – Донецька і Одеська (ще 9 грудня була в жовтій зоні). В обох регіонах показник інфікування коронавірусом наближається до рівня "червоної" зони. У "зеленій" зоні, яка передбачає відсутність більшості COVID-обмежень, жодної області наразі немає.
З 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які направлені першою чергою на невакцинованих українців. Відвідувати громадські заклади на "жовтому" рівні епіднебезпеки можуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має "жовтий" COVID-сертифікат чи довідку 063/о.
Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів потрібно мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.
Читайте також: З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи
Таким чином, на "жовтому" рівні епіднебезпеки громадські заклади не можуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має відповідних документів.
За критеріями Міністерства охорони здоров'я, визначеними для "червоної" зони:
- завантаженість ліжок, забезпечених подачею медичного кисню у закладах охорони здоров’я для пацієнтів з COVID-19, повинна складати понад 65%;
- кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — більше ніж 60;
- коефіцієнт виявлення COVID-19 методом ПЛР — більш як 20%;
- рівень зростання загальної кількості госпіталізованих протягом останніх семи днів — більш як 50%.
Що відомо
- За добу 9 грудня в Україні виявили 11 327 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 1 010, медпрацівників – 214). Летальних випадків – 442. За добу 57 728 людей вакцинувалися проти COVID-19. Одну дозу отримали 57 253 людини, повністю імунізовані – 100 475 людей.
- Від початку вакцинальної кампанії щепилися проти коронавірусу понад 14 млн українців. Із них отримали одну дозу – 14 031 951 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 12 252 237 людей. Загалом проведели понад 26 млн щеплень.
Читайте також
"Тисяча вакцинованим". У МОЗ закликають остерігатися шахраїв
Коли можна вакцинуватися після того, як перехворів COVID-19. Відповідь МОЗ
Як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень
Чи можна онкохворим вакцинуватись проти COVID-19. Відповідає лікар
Психологічну допомогу після коронавірусу нададуть без направлення сімейного лікаря — НСЗУ
"Японське диво" або як боротися з пандемією коронавірусу успішно
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!