У Краматорську відкрили пам’ятник Степану Чубенку, якого вбили бойовики у 2014 році

Оновлено
У Краматорську відкрили пам’ятник Степану Чубенку, фото: Суспільне

У Краматорську в Саду Бернацького відкрили пам’ятник Степану Чубенку, якого катували та вбили проросійські окупанти у 2014 році. Відкриття пам'ятника присвятити до Всесвітнього дня футболу. Степан грав голкіпером у юнацькій команді "Авангард".

Степан Чубенко грав голкіпером у юнацькій команді "Авангард". У Краматорську відкрили пам’ятник Степану Чубенку, фото: Суспільне

За словами матері загиблого Степана Сталіни Чубенко, на момент загибелі підлітку було 16. Наразі, йому б виповнилося 24 роки.

Пам’ятник Степану у повний зріст зроблений із граніту. Протягом двох місяців над ним працював місцевий скульптор Ігор Нестеренко. На встановлення пішло зо три тижні.

За словами краматорського міського голови, пам’ятник виготовили за кошти з місцевого бюджету.

"Десь 500 тисяч, якщо не помиляюсь і ми витратили десь пів роки поки всі процедури тривали, поки був обраний скульптор, проведені процедури згідного з чинним законодавством", - додав Олександр Гончаренко.

Степан зображений з логотипом футбольного клубу "Авангард". Він був воротарем молодіжної збірної. За народним героєм України посмертно закріплений перший номер у команді.

Читайте також: Школі Краматорська присвоїли ім'я 16-річного Степана Чубенка, якого вбили бойовики

Що відомо

  • У 2014 році хлопця за проукраїнську позицію катували і згодом вбили російські бойовики під Донецьком. За втручання його матері, Сталіни Чубенко, тіло Степана повернули до Краматорська через 3,5 місяці.
  • За підозрою у вбивстві слідчі встановили трьох бойовиків батальйону "Керч" - Юрія Москальова, Вадима Погодіна та Максима Сухомлинова.
  • У 2017 році Торецький міський суд виніс бойовикам заочний вирок у вбивстві.
  • На честь Степана Чубенка у Краматорську щорічно проводять футбольні турніри пам’яті.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber