«Цифровізація на Дніпропетровщині». На урок – зі своїм ноутбуком. Як працює інтернет у селі Болтишка

Марафон
Суспільне Дніпро

Суспільне продовжує розповідати про інтернетизацію сіл Дніпропетровщини. У рамках марафону «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах» кореспонденти побували в сільських школах, щоб перевірити, яка там якість інтернет-з’єднання та чи достатньо комп’ютерів для навчання. Також журналісти дізнавалися, у який спосіб мешканці віддалених сіл можуть отримати державні електронні послуги.

У цій розповіді – про село Болтишка Кам'янського району.

Ліцей в селі Болтишка

Вчителька хімії та біології Олена Новохатня працює у ліцеї в селі Болтишка та приносить на уроки власний ноутбук. Так само – й інші вчителі закладу. Каже: швидкість інтернету тут становить близько 30 мегабітів на секунду.

«Без свого персонального ноутбуку я ж не можу дітям щось показати. Якщо хімія – це точна наука, то в біології потрібні й презентації, і відеопрезентації, якесь тестове завдання. Без нього мені важко буде провести урок. В залежності від погодних умов – такий інтернет. Сонячно, гарно – інтернет працює гарно. Вітер, холодно, дощ – швидкість набагато менша», – розповіла вона.

«З десяти комп’ютерів працює чотири»

Директорка Болтишського ліцею Олена Манко розповідає: тут навчається 78 дітей. 38 із них підвозять до закладу двома автобусами з навколишніх сіл Божедарівської територіальної громади.

У класі для уроків інформатики з десяти комп’ютерів працює чотири. Цьогоріч, каже Олена Манко, подали клопотання до відділу освіти громади, щоб отримати нові комп’ютери.

«Нещодавно було дистанційне навчання. В школі проблем не було з інтернетом. Єдина проблема була з тим, що у дітей відсутній домашній інтернет. По вайберу переписувалися, у кого можливо так. В усній формі через телефонні дзвінки давали завдання, і діти виконували», – розповіла директорка.

Керівник відділу освіти Божедарівської громади Руслан Манко повідомив Суспільному: у 2022 році за програмою «Ноутбук кожному вчителю» ліцею виділять від 6 до 8 ноутбуків. За його словами, торік громада коштом державної субвенції під'єднала до оптоволоконного інтернету три освітні заклади, у тому числі й ліцей. Нині усі 8 шкіл громади мають оптоволоконний інтернет-зв’язок.

Ситуація в області

За словами заступника директора департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування Євгена Дона облдержадміністрації, у 2021 році 33 громади області отримали кошти за державною програмою «Інтернет-субвенція». Вона передбачає підключення до оптоволоконного інтернет-зв’язку соцзакладів у населених пунктах на території громад, де раніше не було інтернет-покриття.

Цьогоріч таке підключення проведуть у 300 селах, каже він.

«Ця технологія дозволяє одночасно підключитися як до мережі інтернет, так і до цифрового телебачення. Але головне — доступ громадян до державних електронних послуг», – сказав Євген Дон.

Скільки пішло грошей на сільський інтернет

За його даними, 33 громадам області виділили на цифровізацію 15 мільйонів гривень.

«За результатами проведених тендерів, аукціонів, фактичне фінансування склало 8 мільйонів. Тобто, економія – майже 50% за результатами проведених тендерів», – розказав посадовець.

Євген Дон зазначив: нині в області працює 5906 соцзакладів, 72% із них підключені до інтернету. До 2024 року цей показник має досягти 95%.

Що відомо

  • 30 листопада-1 грудня Суспільне Дніпро проводить тематичний марафон «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах». На платформах Суспільного мовника Дніпра говоримо про те, чи сприяє інтернетизація отриманню якісних електронних послуг у ЦНАПах, а також про те, як впроваджували інтернет у громадах і чи доступний він з огляду на дистанційне навчання.
  • Стежте за перебігом марафону в теле- й радіоефірах, в нашому Facebook та Instagram, а також онлайн на сайті Суспільне|Новини.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро