80 стаціонарних офісів та 25 мобільних валізок. Як працюють ЦНАПи на Дніпропетровщині

Марафон
Дніпровська міська рада

На Дніпропетровщині нині функціонують 80 ЦНАПів с філіями: 63 головні офіси ЦНАПів та 17 філій. Окрім того є віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП - 78 та 3 транспортні засоби, які виконують функції мобільних ЦНАПів. Загалом 161 точка доступу до адмінпослуг. Про це Суспільному у рамках тематичного марафону «Цифровізація на Дніпропетровщині: як працює інтернет у громадах» розповіла заступниця директора департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та електронного урядування ОДА Олена Лічманенко.

За словами посадовиці, 1 грудня у двох громадах Кам`янського району відкриються ще ЦНАПи – у Саксаганській громаді з одним віддаленним робочим місцем адміністратора і Вишнівській громаді з двома віддаленими робочими місцями адміністратора. А ще у першій декаді грудня відкриють ЦНАП у Підгородненській громаді з територіальним підрозділом у селі Спаське. Таким чином мережа точок доступу до адмінпослуг на території області збільшиться з 161 до 168.

«У середньому нині у 145 населених пунктах у ЦНАПах надається 175 видів адмінпослуг, але цей список адмінпослуг оновлюється і скоро їхня кількість на рівні міст обласного значення зросте до 450, на рівні селищних громад – близько 300», - каже Олена Лічманенко.

Проблем з інтернетом у ЦНАПах, зазначає Лічманенко, не виникає. Проблеми можуть виникнути через технічну роботу технічних адміністраторів, які ведуть роботу з державними реєстрами – тоді можуть виникнути збої у самих базах данних.

Адмінпослуги також можуть надаватися за межами ЦНАП. Для цього у 22 ЦНАПах існує 25 мобільних валізок, які укомплектовані портативним ноутбуком, сканером, вебкамерою, картрідером та аккумуляторною батареєю, яка дозволяє зберігати роботу усього комлекту. Обов`язково до цього комплекту входить роутер, аби забезпечити необхідний сигнал інтернету у будь-якому місці у будь-яку годину.

Окрім того, за словами Олени Лічманенко, у листопаді 2017 року у Кривому Розі представили вантажівку-трансформер, яка перетворюється у мобільний офіс площею 30 кв. м, де працюють 4 адміністратори і може перебувати до 14 відвідувачів. А у 2018 році представлений ще один такий автомобіль, але з відмінностями. Оскільки Кривий Ріг – досить велике місто, і є ділянки, де інтернет працює погано, то кабіну цієї вантажівки обладнали спеціальною супутниковою станцією, щоб безперешкодно отримувати сигнал і надавати послуги.

Читайте також

- У Луцькому ЦНАПі запровадили нові послуги: які саме

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро