Офіс Омбудсмана: у Донецькій та Луганській областях вважаються зниклими безвісти 258 людей

У Донецькій та Луганській областях вважаються зниклими безвісти 258 людей, серед них 67 військовослужбовців та резервістів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу омбудсмана України у Facebook.

"За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, задокументовано 43 випадки насильницького зникнення в Криму, з яких 11 осіб до цього часу залишаються зниклими безвісти. У Донецькій та Луганській областях вважаються зниклими безвісти 258 осіб, з них 67 військовослужбовців та резервістів", — йдеться у повідомленні.

Додають, що питання зниклих безвісти людей актуальне для України, вона загострилась після початку збройної агресії РФ проти України.

Читайте також: У Слов'янську провели ексгумацію тіл загиблих у 2014 році

17 червня 2015 року Україна приєдналась до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень. 12 липня 2018 року був ухвалений закон "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти" та внесена стаття до Кримінального кодексу про відповідальність за насильницьке зникнення.

Однак результати здійснюваного Уповноваженим парламентського контролю дозволяють констатувати, що за цей період належне виконання норм Закону так і не розпочалося.

Читайте також: За шість років війни на Донбасі безвісти зникли 700 людей

Як зазначають в Офісі, ухвалений закон не працює належним чином. Усі проведені засідання Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, засідання мають організаційний характер.

"Крім того, досі не забезпечено створення Єдиного реєстру зниклих безвісти, який необхідний для забезпечення ефективного розшуку таких осіб", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Щороку 30 серпня у світі відзначається Міжнародний день жертв насильницького зникнення або День зниклих безвісти, який було встановлено згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 2010 року