17 продуктів для поліпшення пам'яті

.

Найпоширеніша причина погіршення пам’яті — природний процес старіння організму. Швидкість мислення та здатність засвоювати нову інформацію зазвичай сповільнюються з віком. Так само зменшується кількість нервових клітин, зв'язок між ними слабшає, але здебільшого це не заважає людині в повсякденному житті.

Учені з Рурського університету в Німеччині вважають, що ймовірність розвитку деменції багато в чому залежить від способу життя. Для її запобігання важливо підтримувати фізичну та розумову активність, спілкуватися з друзями і близькими. Також пам'ять можна тренувати читанням книг, розгадуванням кросвордів чи інтелектуальними бесідами.

Що змушує мозок краще працювати

Вітаміни групи В і D допомагають засвоювати білок і стимулюють ріст клітин мозку. Магній тонізує нервову систему й нервові закінчення. Вітамін К бере участь у синтезі жирів, важливих для розбудови та роботи клітин, а тому вважається одним із найкращих для пам'яті. Вітаміни А та С підвищують імунітет і підтримують активність мозку. Лютеїн і зеаксантин корисні для зору, а отже, для зорової пам'яті.


Source: Оригінальне

Які продукти корисні для поліпшення пам’яті

Оливкова олія. Щоб отримати максимальну користь, використовуйте дві чайні ложки як заправку для салатів. Зауважте, що підігріта олія виділяє канцерогенні речовини та втрачає корисні властивості, тому на ній краще не смажити.

Курячі яйця. Високий вміст холіну допомагає у створенні нових клітин і позитивно впливає на нервову систему.

Гарбузове насіння. Містить цинк, магній, триптофан, селен, вітаміни В1 і К. Усе це допомагає мозку сприймати інформацію, покращує концентрацію, знижує рівень стресу. Лікарі радять вживати від 50 до 100 грамів гарбузового насіння на день.

Буряковий сік. Осередок антиоксидантів, які допомагають вивести з організму токсини й покращити приплив крові та кисню до мозку. Оптимальна добова доза бурякового соку — дві склянки.

Броколі. Джерело холіну, вітаміну К і глюкозинолатів. Вони оптимізують роботу нервової системи, покращують сприйняття інформації. Броколі слід готувати відразу або заморожувати, щоб зберегти хоча б частину вітамінів.

Волоські горіхи. Містять білок, вітаміни В, К і Р, антиоксиданти, амінокислоти, фенол, омега-3 та омега-6, що стимулюють ріст клітин мозку. Денна порція: від 20 до 30 грамів.

Зелений чай. Багатий на катехіни та кофеїн, які уповільнюють старіння мозку.

Куркума. Покращує кровообіг і приплив кисню до мозку, руйнує холестеринові бляшки в судинах.

Чорна квасоля. Містить марганець, вітаміни групи В, магній, кальцій, залізо і калій. Цей корисний коктейль з мікроелементів перешкоджає старінню клітин мозку.

Шпинат. Має у своєму складі вітаміни А, С, К і велику кількість лютеїну. Свіжий шпинат зберігає максимум корисних властивостей, його корисно додавати до салатів. Денна норма становить близько 100-150 грамів.

Какао. Містить антиоксиданти та флавоноїди, які допомагають уповільнити старіння мозку, поліпшують пам’ять і здатність до навчання.

Кокос. Джерело каприлової та лауринової кислоти. М'якуш і кокосове молоко вповільнюють старіння мозку, допомагаючи зберегти його активність.

Авокадо. Містить вітаміни Е, К і фталати. Ці речовини зміцнюють пам'ять, знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера в людей похилого віку, захищають судини мозку від утворення тромбів.

Чорниця. Має у складі марганець, поліфенол, галову кислоту, вітаміни С і К. Окрім чорниці підійдуть будь-які темні ягоди.

Яблука. Флавоноїд кверцетин, що міститься у шкірці яблука, є потужним антиоксидантом. Він захищає від погіршення пам'яті і зниження мозкової діяльності. Тому з'їдати по яблуку в день корисно і смачно.

Жирні сорти риби. Багаті на полінасичені жирні кислоти, велику кількість вітамінів і білка — природного “палива” для нашого мозку. Найкращий вибір у цій категорії — скумбрія, сардини, тунець, лосось.

Шавлія. Додавайте свіже листя шавлії до салату, овочевих або м'ясних страв — корисні речовини у її складі поліпшують концентрацію.


Source: Оригінальне

Перелічені продукти, якщо внести їх у свій раціон, покращують роботу мозку. Але зверніть увагу, що суттєву різницю відчують люди з нестачею корисних речовин в організмі. Якщо мова йде про клінічної проблеми, то без консультації фахівця і медикаментозної допомоги не обійтися.

Якщо ви поставили собі за мету поліпшити пам'ять, то існують десятки способів, які впораються не тільки з забудькуватістю, а й втомою, і стресом. Регулярні фізичні вправи поліпшують просторову пам'ять і в цілому позитивно впливають на когнітивні здібності людини. Здоровий сон зміцнює спогади та сприяє засвоєнню інформації.

Читання віршів напам'ять, всупереч поширеній думці, не дає очікуваного ефекту. Але читання хорошої літератури (хоча б годину в день), вивчення іноземних мов, піші прогулянки та спілкування з іншими людьми дійсно допоможе поліпшити пам'ять і розвинути увагу у дорослих.

У рубриці «Здоров’я» журналісти Суспільного розкажуть, як бути уважним до себе, жити краще, та підтримувати в гарній формі власний фізичний та емоціональний стан. Читайте більше матеріалів на сайті, щоб залишатися здоровими.