На Хмельницькій АЕС після ремонту планують запустити енергоблок №1

Хмельницька АЕС

На Хмельницькій атомній електростанції після завершення планового ремонту планують запустити енергоблок №1. Про це повідомляє пресслужба ХАЕС.

За їхньою інформацією, дозвіл на пуск енергоблоку дали під час проведення наради Державної інспекції ядерного регулювання України.

"Вже після проведення всіх пускових операцій енергоблок №1 Хмельницької атомної станції буде під'єднано до електромережі", - йдеться у повідомлені.

Що відомо

  • На Хмельницькій атомній електростанції 28 квітня зупинили перший енергоблок. Тимчасова зупинка реактора пов'язана з проведенням планового ремонту, який триватиме 116 діб.
  • Фахівці НАЕК "Енергоатом" і чеської компанії "Skoda JS" створили робочу групу для підготовки до проєктування будівництва 3-го та 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Сторони готуються підписати меморандум про співробітництво та міжурядову угоду, яка дозволить Енергоатому отримати кредит на будівництво енергоблоків від Чеського експортного банку.
  • 13 лютого, на Хмельницькій АЕС о 10:01 під час проведення електричних випробувань на енергоблоці №2 відбулася аварійна зупинка реакторної установки.
  • Зупинка реакторної установки та включення механізмів системи безпеки відбулися по причині знеструмлення енергоблока №2. Відмов та пошкоджень основного та допоміжного устаткування не було. Порушень меж та умов безпечної експлуатації теж не виявлено. Радіаційна обстановка на енергоблоці №2 і проммайданчику в нормі та не зазнавала змін.
  • 15 лютого о 9:31, енергоблок №2 Хмельницької АЕС, після проведеного ремонту, під'єднали до Об’єднаної енергосистеми України. Підключення вдалося зробити на 21 день раніше запланованої дати