Другий енергоблок Хмельницької АЕС під'єднали до енергомережі

Фото: Хмельницька АЕС

15 лютого о 9:31, енергоблок №2 Хмельницької АЕС, після проведеного ремонту, під'єднали до Об’єднаної енергосистеми України. Про це повідомляють на атомній електростанції.

Як повідомили в інформаційному центрі ХАЕС, підключення вдалося зробити на 21 день раніше запланованої дати.

"Скорочення терміну виконання ремонтних робіт вдалося досягти завдяки злагодженій роботі персоналу Хмельницької АЕС та підрядних організацій. Зокрема, здійснено ремонтні роботи  2686 одиниць, замінено 51 одиницю технологічного обладнання. Виконано низку модернізаційних заходів на системах, важливих для безпеки турбінного, реакторного відділень, системи управління резервних дизель-генераторних станцій, заходів щодо "поточного" продовження терміну експлуатації систем та елементів", - кажуть на Хмельницькій АЕС.

Що відомо

  • 13 лютого, на Хмельницькій АЕС о 10:01 під час проведення електричних випробувань на енергоблоці №2 відбулася аварійна зупинка реакторної установки.
  • Зупинка реакторної установки та включення механізмів системи безпеки відбулися по причині знеструмлення енергоблока №2.
  • Відмов та пошкоджень основного та допоміжного устаткування не було. Порушень меж та умов безпечної експлуатації теж не виявлено. Радіаційна обстановка на енергоблоці №2 і проммайданчику в нормі та не зазнавала змін.