На Хмельницькій АЕС зупинили перший енергоблок

Фото: Хмельницька АЕС

На Хмельницькій атомній електростанції 28 квітня зупинили перший енергоблок. Тимчасова зупинка реактора пов'язана з проведенням планового ремонту, який триватиме 116 діб. Про це йдеться на офіційній сторінці ХАЕС.

"У рамках проведення планового ремонту планується виконати значний об’єм ремонту основного обладнання реакторного відділення, а саме: капітальний ремонт реактора, включаючи повне вивантаження активної зони", - повідомляють в АЕС.

За словами атомників, під час ремонту планується підвищити безпеку енергоблоків АЕС.

Що відомо

  • 13 лютого, на Хмельницькій АЕС о 10:01 під час проведення електричних випробувань на енергоблоці №2 відбулася аварійна зупинка реакторної установки.
  • Зупинка реакторної установки та включення механізмів системи безпеки відбулися по причині знеструмлення енергоблока №2. Відмов та пошкоджень основного та допоміжного устаткування не було. Порушень меж та умов безпечної експлуатації теж не виявлено. Радіаційна обстановка на енергоблоці №2 і проммайданчику в нормі та не зазнавала змін.
  • 15 лютого о 9:31, енергоблок №2 Хмельницької АЕС, після проведеного ремонту, під'єднали до Об’єднаної енергосистеми України. Підключення вдалося зробити на 21 день раніше запланованої дати