На Чернігівщині в 25 людей підтвердили інфікування штамом «Дельта». Всіх хворих шпиталізували

ФОТО: Суспільне Чернігів

На Чернігівщині у 25 людей підтвердили захворювання штамом коронавірусу «Дельта». Всіх їх у стані середнього ступеня важкості шпиталізували. Про це у програмі «Сьогодні. Головне» на Суспільному розповіла лікарка-інфекціоністка КП «Чернігівський обласний медичний центр соціального значущих та небезпечних хвороб» Ірина Тесленок.

З її слів, двадцять два хворих нині на кисневій підтримці.

«Цей штам відрізняється від інших штамів тим, що він більш агресивніший та більш заразніший, на відмну від інших штамів. Більш смертоносний цей штам і більш небезпечний. Якщо при інших штамах коронавірусу одна хвора людина заражала двох людей, то цей діє по іншому — одна хвора людина заражає 4 людей. Менше інкубаційний період при штамі «Дельта». Цей період скоротився до 2-3 днів. І вже на 3-4 день від моменту зараження діагностуємо пошкодження легень. Також частіше діагностуємо зараження судин, тобто тромбоутворення. Більше органів вражається при цьому штамі. Найбільше вражаються легені,сердечні м'язи і головний мозок», розповіла Ірин Тесленок.

Інфікування штамом «Дельта» виявили у Чернігові, Ніжині та Ніжинському районі, а також в Городнянській громаді.

Симптоми при штамі «Дельта»: висока температура, біль у горлі та животі, нежить.

Відсутність запаху та смаку не завжди є характерним для «Дельти», пояснює лікар-пульмунолог Чернігівської обласної лікарні пояснює Іван Тельнов.

«Він починається раптово й інколи люди списують це на звичайне вірусне захворювання. Розповсюджується через те, що ми вдихаємо повітря, коли чхаємо, краплі слини потрапляють у навколишнє середовище і людина це вдихає».

В групі ризику літні люди, хворі на цукровий діабет, люди із супутніми захворюваннями, онкохворі та люди, які мають хронічно-ниркову недостатність.

Нагадаємо, штам коронавірусу «Дельта» вперше виявили восени минулого року в Індії.

Читайте також:

У Чернігові в двох людей підтвердили інфікування штамом «Дельта»