Станом на 2 серпня після відкриття ринку землі з 1 липня в Україні уклали 3 277 земельних угод. Найбільше — на Київщині, Полтавщині та Сумщині, найменше — на Луганщині.
Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
"Станом на сьогодні (на 2 серпня — ред.) укладено 3277 угод в рамках чинного ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4327 нотаріусів. Всього заяв – 4848, із них погоджено 4268, в черзі на розгляд – 18, відмову отримали 562", — зазначили у міністерстві і додали, що нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.
Також Мінагрополітики опублікувало інформацію про площу відчужених земельних ділянок сільськогосподарського призначення, договір купівлі-продажу, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для ведення особистого селянського господарства.
Читайте також: Ринок землі: які документи готувати для продажу ділянки
Зокрема найбільше угод уклали: у Київській (475 угод на понад 475 га), Полтавській (368 угод на понад 845 га) та Сумській (249 угод на понад 313 га) областях. Найменше — у Луганській області (20 угод на понад 16 га).
Що відомо
- В Україні 1 липня відкрили ринок обігу землі сільськогосподарського призначення. Українці стали повноправними власниками свого майна, отримавши право вільно продавати та купувати ділянки.
- У ніч на 31 березня 2020-го року Верховна Рада ухвалила Закон про обіг сільськогосподарських земель, який є останньою умовою скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
- Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.
- Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко розповів, що зміниться із запуском ринку землі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!