Фінляндія та Угорщина відкрили кордони для українців. Які умови в'їзду

Ілюстративне фото: pixabay

З 9 серпня уряди Фінляндії та Угорщини відкрили кордони для українців. Для в'їзду до Фінляндії потрібно мати міжнародний сертифікат вакцинації або зробити ПЛР чи тест на антиген. При в'їзді до Угорщини не потрібно надавати додаткових документів, однак винятком є авіаційні подорожі.

Фінляндія

"Згідно зі змінами, з 9 серпня знімаються обмеження на в’їзд для громадян України, які прибувають до Фінляндії", — йдеться у повідомленні уряду Фінляндії.

Зазначається, що водночас обмеження на в’їзд повертають для громадян Азербайджану, Південної Кореї, Японії, Молдови, Сербії та Сінгапуру. Це означає, що жителям цих країн для отримання дозволу на в'їзд потрібна вагома підстава. Однак в'їхати до країни й надалі мають змогу громадяни будь-якої країни світу, які пройшли повний курс вакцинації схваленими ЄС або ВООЗ препаратами.

Обмеження триватимуть щонайменше до 22 серпня.

Читайте також: Швейцарія відкрила кордони для українців

Необмежений в'їзд на територію Фінляндії буде можливим в разі проходження повного курсу вакцинації усіма доступними на території України препаратами, зокрема:

  • Comirnaty (Pfizer-BionTech);
  • COVID-19 Vaccine Spikevax (попередньо Moderna);
  • Vaxzevria (попередньо COVID-19 Vaccine AstraZeneca) COVID-19 Vaccine;
  • Janssen (Johnson&Johnson);
  • BIBP/Sinopharm;
  • COVISHIELD;
  • CoronaVac.

У разі відсутності сертифікату про повну вакцинацію, прибулі до Фінляндії українці муситимуть здати тест на коронавірус на прикордонному пункті контролю. Це не стосується людей, які мають негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, та людей, які перехворіли на COVID-19 щонайменше пів року тому та мають відповідну довідку.

За даними Worldometers, станом на 9 серпня загалом у Фінляндії виявили понад 112,2 тисячі випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (102-е місце у світі), померли через наслідки хвороби 984 особи, видужали — 46 тисяч осіб. За даними Ourworldindata, станом на 7 серпня у країні від коронавірусу щонайменше однією дозою вакциновано понад 3,75 млн осіб (що становить 67,7% населення Фінляндії).

Угорщина

Як повідомляє Державна прикордонна служба, з 7 серпня громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень. Для в’їзду громадян в Угорщину залишаються вимоги, визначені Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт/віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення)".

Винятком є в’їзд до Угорщини авіаційним транспортом, зокрема додатково вимагається негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР, отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію (разом з громадянами, які мають сертифікат, також можуть без обмежень в’їжджати діти до 18 років).

Для транзитного проїзду країною представники угорської прикордонної поліції можуть додатково вимагати документи, що підтверджують право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, результати тестів на вірус тощо).

Що відомо

  • За рішенням уряду з 5 серпня почали діяти нові правила перетину кордону України у зв'язку з поширенням штаму "Дельта". Громадяни України зможуть безперешкодно повертатися додому у разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19.
  • 19 липня Естонія та Латвія відкрилися для українських туристів.
  • 18 липня Бельгія відкрила кордони для українців згідно з рекомендацією Ради Європейського Союзу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!