Естонія та Латвія відкрилися для українських туристів. Які умови в'їзду

AP

Латвія відкрила свої кордони для українських туристів, в'їхати можуть навіть невакциновані — з ПЛР-тестами, тестами на антиген чи довідками про перенесену хворобу. Естонія ж щонайменше до 25 липня не вимагатиме жодних довідок від мандрівників з України.

Згідно з інформацією на карті Міністерства закордонних справ, Україну внесено до списку країн, яким скасовано тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до Латвійської Республіки, зокрема з туристичною метою. Естонія ж дозволила в'їзд українським туристам після відповідної рекомендації Ради ЄС.

Умови в'їзду до Латвії

Громадяни України, які мають COVID-сертифікати про повний курс вакцинації (Vaxzevria/AstraZeneca, Comirnaty /Pfizer, Spikevax/Moderna, Janssen) або про те, перехворіли на СOVID-19 – не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед прибуттям до Латвії та після прибуття до Латвії.

У разі відсутності COVID-сертифікатів у громадян України залишається обов’язковою наявність негативного результату ПЛР-тесту, який проведено не більш як за 72 години до перетину кордону,  або тест на антигени, проведений не раніше, ніж за 24 години до перетину кордону. Такі люди також не підлягають 10-денній самоізоляції.

Якщо жодного з цим документів немає, одразу після прибуття до Латвії необхідно зробити тест. Самоізоляція не потрібна. Не раніше, ніж за два дні до прибуття до Латвії потрібно заповнити анкету. Громадянам України слід мати при собі:

  • чинний біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • документальне підтвердження мети поїздки;
  • підтвердження фінансової спроможності;
  • поліс медичного страхування який визнається на території країн ЄС.

Умови в'їзду до Естонії

Згідно з рішенням Уряду Естонії, українці можуть в'їжджати до країни з будь-якою метою у період з 19 по 25 липня 2021 року. Після 25 липня рішення переглянуть. Для в'їзду до Естонії українцям не потрібен ПЛР-тест, самоізоляція чи тестування після перетину кордону, оскільки Україна є країною з низьким рівнем ризику інфікування.

Читайте також

Словенія, Маврикій та перспективи з ЄС. Що змінилося для туристів з України за тиждень

Словенія відкрилася для українських туристів. Які умови в'їзду

Естонія, Грузія та частина Балкан. Куди пускають щеплених Pfizer чи Sinovac українців

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!