ЄС рекомендував впускати українців — МЗС

Важливо

Європейський Союз рекомендував державам-членам дозволити подорожі до них громадянам України.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 14 липня.

"Європейський Союз включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців. Кінцеве рішення — за державами-членами, але фактично ЄС дав «зелене світло», аби українці безперешкодно могли їздити до Європи", — сказав він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що відкриття світу для українців в умовах пандемії є пріоритетом МЗС. За його словами, останнє рішення ЄС є "визнанням двох фактів":

  • статистичні показники захворюваності є стабільними й низькими для того, щоб ухвалити відповідне рішення;
  • дії уряду тримають ситуацію під контролем.
Читайте також: Чи можна подорожувати з різними вакцинами і як працює транзит між країнами. Пояснює МЗС

Підкреслюється, що рішення ЄС є рекомендацією державам-членам. За словами міністра, тепер кожна держава-член ЄС розглядатиме рішення про включення України у свій "зелений" список і визначення умов в'їзду.

"Я вже доручив нашим посольствам в ЄС активно співпрацювати з європейськими партнерами для того, щоб України в зелені списки й щоб умови в'їзду для наших громадян були спрощеними", — сказав Кулеба.

Голова МЗС наголосив, що коли кожна держава ухвалюватиме рішення щодо України, вона керуватиметься не лише показниками захворюваності в Україні, а й власними епідеміологічними показниками.

"Всім українцям, які хочуть подорожувати, тепер такі можливості відкриваються, але треба все одно дотримуватись всіх протиепідемічних вимог і правил", — підсумував Кулеба.

Читайте також: Естонія, Грузія та частина Балкан. Куди пускають щеплених Pfizer чи Sinovac українців

Що відомо

  • Країни Європейського союзу повністю вакцинували проти COVID-19 понад 50% усього дорослого населення.
  • Замість повної заборони в'їзду туристам, які не були вакциновані, Мальта вирішила дозволити їм в'їжджати, але за умови проходження обов'язкового карантину.
  • Уряд Словенії з 14 липня вирішив дозволити в'їзд для мандрівників із "помаранчевого", "червоного" та "темно-червоного" списків поширення пандемії, якщо вони пройшли вакцинацію, мали негативний результат тесту на COVID-19 або повністю одужали від хвороби.

Читайте також

Зелені ландшафти Мадейри та острови Греції. Які можливості з'явилися у туристів за тиждень

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!