ЄС продовжив санкції проти Росії через дестабілізацію ситуації в Україні

АР

Європейський союз продовжив ще на пів року санкції проти Росії — до 31 січня 2022 року.

"Рішення Ради винесено після останньої оцінки стану імплементації Мінських угод — спочатку передбачалося, що це відбудеться до 31 грудня 2015 року. Керівники ЄС закликали Росію повністю взяти на себе відповідальність у забезпеченні повного виконання Мінських домовленостей як ключової умови будь-якої суттєвої зміни в позиції ЄС. У світлі того, що ці угоди не повністю виконуються Росією, керівники ЄС одноголосно вирішили залишити економічні санкції, що діють проти країни", — повідомили у пресслужбі Європейської ради.

Економічні секторальні санкції проти Росії діють з 31 липня 2014 року у відповідь на дії країни", що "дестабілізують ситуацію в Україні". Санкції обмежують доступ до первинних та вторинних ринків капіталу ЄС для певних російських банків та компаній, а також забороняють надавати фінансову і посередницьку допомогу російським фінансовим установам.

Вони також забороняють пряме або непряме ввезення, вивезення або передачу всіх матеріалів, пов'язаних з обороною, і встановлюють заборону на продаж товарів подвійного призначення для військового використання та кінцевих споживачів у Росії. Санкції додатково обмежують доступ Росії до певних чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі, наприклад у видобутку та розвідці нафти.

Що відомо

  • Міністерство торгівлі США внесло до санкційного списку 34 фізичних та юридичних осіб з Росії, Китаю, Ірану та інших країн, діяльність яких суперечить національним інтересам та зовнішній політиці Вашингтона.
  • Євросоюз розробляє новий пакет антиросійських санкцій на випадок, якщо Росія продовжить порушувати міжнародне право у державах-членах ЄС та сусідах союзу.
  • 21 червня ЄС на рік продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму.
  • У травні 2021 року Республіканська партія США запропонувала накласти на Китай санкції через відмову КНР допомогти у розслідуванні походження коронавірусу.
  • У травні 20220 року США впровадили санкції проти міністра внутрішніх справ Ірану Абдолрези Рахмані та екс-очільника розвідки Ірану Алі Фаллахіана.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!