Китай відправив екіпаж на нову космічну станцію

AP

Китай 17 червня успішно запустив у космос трьох астронавтів на нову космічну станцію. Це найтриваліший пілотований космічний політ Китаю та перший політ майже за п'ять років, пише BBC.

Космічний корабель "Шеньчжоу-12" був запущений на ракеті-носії Long March-2F вранці з космодрому Цзюцюань в пустелі Гобі, що на північному заході Китаю.

В екіпажі три астронавти – Ні Хайшенем, Лю Бомінгом і Таном Хонгбо. 56-річний Ні Хайшень, який є колишнім пілотом ВПС КНР, став найстарішим китайським космонавтом.

Місія відправить екіпаж в основний модуль нової космічної станції, так званий "Тяньхе" або "Небесний палац", який все ще будується на низькій навколоземній орбіті. Екіпаж житиме на "Тяньхе" впродовж трьох місяців, протягом яких перевірять системи життєзабезпечення і технічного обслуговування.

Окрім цього планується, що два астронавти здійснять два тривалі виходи у відкритий космос.

Після цієї місії на космічну станцію будуть відправлені ще три пілотованих космічних корабля і два лабораторних модулі для нової космічної станції, яку планується завершити до кінця 2022 року.

Що відомо

  • 29 квітня Китай запустив з космодрому Веньчан ракету-носій Long March 5B. Вона вивела на навколоземну орбіту основний модуль космічної станції "Тяньхе", яку планується розгорнути до 2022 року.
  • 15 травня Китай вперше посадив на Марсі свій космічний апарат. Пізніше зонд "Тяньвень-1" надіслав перші фото з поверхні Марса.
  • 9 травня Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) звинуватило Китай у недотриманні стандартів щодо поводження з космічним сміттям. Зокрема, йдеться про падіння уламків некерованої китайської ракети-носія Long March 5B ("Чанчжен-5Б").

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!