Перейти до основного змісту

Данія відкликала дозвіл на будівництво наземної ділянки конкурента "Північного потоку-2"

. AP

Агентство з питань навколишнього середовища та харчових продуктів Данії 3 червня відкликало екологічний дозвіл на будівництво газопроводу Baltic Ріре, який повинен з'єднати Польщу, Данію та Норвегію і є конкурентом російському газопроводу "Північний потік-2". Компанія-оператор та представники данської влади наразі переглядають наслідки такого рішення агентства.

Про це повідомив данський оператор транспортної системи Energinet.

"12 липня 2019 року Данське агентство з охорони навколишнього середовища надало екологічний дозвіл на будівництво Baltic Ріре. 31 травня 2021 року Апеляційна комісія з питань навколишнього середовища та харчових продуктів відхилила цей дозвіл", — йдеться у повідомленні.

Energinet разом з владою Данії з'ясовує наслідки такого рішення для проєкту. Наразі роботи з будівництва трубопроводу припинені до отримання відповідних дозволів.

"Ми дуже сумуємо з приводу рішення. Коли ми отримали екологічний дозвіл влади на Балтійську трубу у 2019 році, було описано, що слід провести подальшу роботу над низкою (екологічних — ред.) заходів... через які проходить лінія Baltic Ріре. Але апеляційна комісія каже, що всі заходи повинні були бути повністю роз'яснені до надання екологічного дозволу", — заявив керівник департаменту будівельних проєктів Energinet Маріан Кааг.

Читайте також: Зеленський: "Північний потік–2" – політична зброя Росії"

Що відомо про Baltic Pipe

Baltic Pipe — проєкт газопроводу між Польщею та Данією, яким планується підключення до норвезької газотранспортної мережі та транспортування природного газу з Норвегії до Польщі, через Данію. Він планувався як спосіб замінити російський газ імпортом з Норвегії та США для Польщі.

Проєкт розпочався у 2001 році. Газопровід дозволить постачати до 10 млрд м³ природного газу на рік з Норвегії через Данію до Польщі та інші європейські країни, а також постачати газ з Польщі до Данії і Швеції. Вартість будівництва газопроводу оцінюють в 1,6-2,1 млрд євро, витрати поділять порівну компанії Gaz-System і Energinet.

Довжина трубопроводу, який пройде через Данію, Польщу та Швецію, становить близько 275 кілометрів.

У січні 2019 року газета Financial Times повідомила, що Польщі доведеться узгоджувати будівництво газопроводу Baltic Pipe з Росією. Це пов'язано з тим, що маршрут Baltic Pipe перетинатиме трасу "Північного потоку-2".

Baltic Pipe. Wikipedia

Що відомо

  • 21 травня Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити будівництво "Північного потоку".
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2".
  • У лютому 2021 року страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США.
  • У лютому міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Раніше у січні цього року у Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій. Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • У грудні 2019 року США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США. Згодом Німеччина виступила проти відповідних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції