Невиконання законів про декомунізацію. На Кропивницьку міську раду склали протокол

Суспільне: Кропивницький

Протокол про невиконання Законів України про декомунізацію склали поліцейські на Кропивницьку міську раду. Поліцію викликав кропивничанин Дмитро Завражний. Привід – розміщення на фасаді та у приміщенні міської ради символіки радянських часів – серпа, молота та зірок. Біля будівлі міськради зібрались п’ятеро містян. Суспільне дізнавалось – чи буде декомунізована будівля.

На площі біля будівлі Кропивницької міської ради зібрались представники громадських організацій та учасники Антитерористичної операції. Дмитро Завражний викликав поліцейських.

На колонах будівлі міської ради у Кропивницькому, з кожної з чотирьох сторін, розміщені серпи з молотами.

Після 30 хвилин очікування Дмитро Завражний повторно викликав поліцію. За 5 хвилин приїхали двоє поліцейських.

Патрульна Сабіра Казимова попросила учасників акції показати радянську символіку для фіксації: ”Ми зараз фіксуємо і викликаємо сюди слідчу оперативну групу”.

Суспільне: Кропивницький

Заявник разом з учасниками акції і поліцейськими зайшли у приміщення міської ради.

За словами працівника відділу комунікацій з громадськістю виконкому Кропивницької міської ради Володимира Поповічева, будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення: ”Вона занесена в реєстр відповідних переліків пам’яток місцевого значення, тому вносити зміни будь-які можна тільки через дозвіл, дозвіл оформлюється згідно пам’яток охоронного законодавства. Наразі міська рада такого дозволу не має”.

Володимир Поповічев додав: будівля є автентичною. Її фасад не змінювали, відповідно статті 24 Закону про охорону культурної спадщини (забороняється змінювати призначення будівлі, призначення пам’ятки, її частин та елементів – ред.).

Далі поліцейські разом з учасниками акції та представниками міської ради піднялися на 4-й поверх, де на відеокамеру зафіксували символи радянських часів – серпи, молоти та зірки – у залі засідань. Там чекали на слідчу оперативну групу.

Суспільне: Кропивницький

Слідча Кропивницького районного управління поліції Ірина Балашова сказала, що приймуть заяву-пояснення: ”Пишу огляд місця події, фіксую те, що бачу, а потім уже матеріали буде розписувати начальство”.

Дмитро Завражний написав заяву на порушення закону про декомунізацію.

Слідча склала протокол. Зафіксувала на фасаді міської ради 10 зірок і 40 перехрещених серпів та молотів: ”Протягом 24 годин буде рішення. Розглянуть заяву згідно закону про розгляд звернень громадян. Вирішать – чи це адміністративна відповідальність”.

Дмитро Завражний сказав, що у четвер, 29 квітня, на позачерговому засіданні Громадської ради Кропивницького розглянуть питання декомунізації приміщення міської ради.

Що відомо

  • Юрист Юрій Деркаченко сказав, що наявність приміщення міської ради у реєстрі пам’яток архітектури не звільняє міську раду від відповідальності: ”Відповідно до чинного законодавства, відповідні документи оформити, звернутися до міністерств, відомств, отримати дозвіл на виконання Закону про декомунізацію”.
  • Процес декомунізації в Україні узаконили ухваленим Верховною Радою 9 квітня 2015 року пакетом законів, згідно яких усі paдянські нaзви потрібно змінити, paдянську символіку – демонтувати.

Читайте також