Україна поступово виходить з третьої хвилі COVID-19 — МОЗ

УНІАН

Рівень захворюваності на COVID-19 пішов на спад у всіх областях та місті Києві.

"Можна констатувати, що наша країна розпочала поступовий вихід з третьої хвилі коронавірусної хвороби. Про це свідчать основні показники і маркери", — повідомив під час брифінгу 27 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, у порівнянні з минулим тиждень кількість хворих зменшилась на 15 тисяч у порівнянні з позаминулим тиждень. Також зменшилась і кількість госпіталізацій.

"Ці цифри говорять про те, що ситуація стабілізується. Ми дійсно пройшли цей надважкий період третьої хвилі", — наголосив міністр.

Він додав, що рівень госпіталізації та завантаженості ліжок з киснем перевищено лише в Донецькій області (69%). Решта областей демонструють тенденцію до зниження цього показника.

Наразі в "червоній"зоні перебувають десять областей, дев'ять — у "помаранчевій", і в шести встановлений "жовтий" рівень.

Степанов повідомив, що наступним регіоном, який переведуть з "червоної" в "жовту" зону, стане місто Київ.

"По всіх показниках столиця показала, що там немає перевищення критеріїв МОЗ. Ми вже зробили відповідне подання на комісію ТЕБтНС, щоб провести засідання і вивести Київ з "червоного" рівня", — зазначив міністр охорони здоров'я.

Степанов також наголосив, що МОЗ не планує вводити додаткові обмеження на великодні свята.

Що відомо

  • Станом на ранок 27 квітня в Україні зареєстрували 7 915 нових випадки COVID-19.
  • Уряд продовжив карантин до 30 червня і закликав українців на Великдень лишатись вдома.
  • У НАН прогнозують найближчими днями зниження смертності від COVID-19. Водночас на кінець квітня та початок травня прогнозується, що середня кількість нових випадків дорівнюватиме 11 тисячам.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що не планують вводити додаткові обмеження на Великдень. Водночас він закликав українців дотримуватися правил безпеки.
  • До України 23 квітня прибула партія у 367,2 тисячі доз вакцини AstraZeneca, вироблена у Південній Кореї. Це друга партія вакцин, яку Україна отримує в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу