У Держдепі США заявляють, що мали достовірні дані про корупцію Коломойського

УНІАН

Державний департамент США мав у розпорядженні "достовірну інформацію про значну корупцію" з боку українського олігарха Ігоря Коломойського, ухвалюючи рішення запровадити санкції проти нього та його родини.

Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс, передає "Укрінформ".

"Державний секретар отримав достовірну інформацію про те, що Коломойський був причетний до значної корупції під час виконання обов'язків губернатора", — сказав Прайс.

Також у Держдепі звернули увагу "на нинішні послідовні зусилля Коломойського, спрямовані на підрив демократичних процесів та інституцій, які становлять серйозну загрозу для майбутнього України". За словами Прайса, інформацію про корупцію олігарха вдалося отримати з різних джерел. Він додав, що "ЗМІ широко інформували про корупційну діяльність Коломойського, і це також було предметом розслідування з боку українського уряду".

На думку речника Держдепартаменту США, санкції проти Коломойського є "потужним сигналом, що Сполучені Штати підтримують усіх українців, зусилля яких сприяють просуванню реформ".

Що відомо

  • 5 березня США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та членів його родини.
  • Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".
  • Наприкінці 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
  • Результати незалежного розслідування компанії Kroll від 2018 р. підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у 5.5 мільярдів доларів.
  • 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
  • Загалом, в українських та закордонних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова та афілійованих до них компаній.
  • 21 травня "Приватбанк" звернувся до Канцелярського суду американського штату Делавер з позовом про відшкодування збитків від протиправних дій Ігоря Коломойського. Загалом у позові йдеться про "відмивання грошей" протягом майже 10 років загальним обсягом у $470 мільярдів.
  • У серпні п'ятьом американським компаніям українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова схвалили кредитування на суму у $13,3 млн через федеральну програму, спрямовану на збереження робочих місць під час пандемії коронавірусу.