Мінфін США затвердив кредит у $13,3 мільйонів для компаній Коломойського

УНІАН

П'ятьом американським компаніям українських олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова схвалили кредитування на суму у $13,3 млн через федеральну програму, спрямовану на збереження робочих місць під час пандемії коронавірусу.

Як повідомляє Радіо Свобода з посиланням на дані Міністерства фінансів США, компанії CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group та Optima 777 опинилися серед 600 тисяч американських фірм, на підтримку яких Мінфін США схвалив програму кредитування - Paycheck Protection Program.

Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Коломойського з Боголюбовим у відмиванні сотень мільйонів доларів "Приватбанку" та використання коштів, отриманих неправомірних шляхом для придбання активів у США, зокрема заводи з виробництва сталі й сплавів, а також нерухомість.

Зокрема, компанії CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group, та Optima 777 вони контролюють разом з американськими партнерами Уріелем Лабером та Мордехаєм Корфом

Так, 14 квітня компанії CC Metals & Alloys надали кредит на суму від 2 до 5 мільйонів доларів для підтримки 145 робочих місць. Felman Production надали позику від 1 до 2 мільйонів доларів для підтримки майже 100 робочих місць. Felman Trading Americas за документами заснували Корф та Лабер. За даними міністерства юстиції США, це зроблено для того, щоб приховати право власності українських олігархів. Для цієї фірми схвалили позику до 1 мільйона доларів.

Optima Management Group має отримати за програмою кредит у розмірі від 150 до 300 тисяч доларів. Компанія керує комерційною нерухомістю магнатів у США. А для Optima 777, якій належить готель Westin Hotel у Клівленді, передбачено позику між 2 та 5 мільйонами доларів на підтримку 240 робочих місць.

Яку суму наразі вже отримали компанії Корфа та Лабера повідомити відмовилися.

Paycheck Protection Program - програма, яка має на меті допомогти працівникам різних підприємств під час пандемії.

Що відомо

  • Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім "відмивав" через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції "робив з власних коштів".
  • Наприкінці 2016 року уряд прийняв рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 мільярдів гривень.
  • Результати незалежного розслідування компанії Kroll від 2018 р. підтвердили, що ПриватБанк впродовж щонайменше 10 років був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій, що призвели до завдання йому збитків приблизно у 5.5 мільярдів доларів.
  • 17 квітня 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію ПриватБанку, а за два дні ухвалив ще одне рішення на користь ексвласника банку Ігоря Коломойського. Зокрема суд скасував ключове рішення НБУ щодо визначення переліку пов'язаних з ПриватБанком осіб.
  • Загалом, в українських та закордонних судах розглядається понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова та афілійованих до них компаній.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!