Кабмін призначив нового очільника Держкосмосу. Що про нього відомо

Колаж Суспільне

Кабінет міністрів 24 лютого призначив нового голову Державного космічного агентства України. Ним став колишній посадовець Мінекономіки Володимир Тафтай.

Про це повідомив на своєму Telegram-каналі представник уряду у Верховній раді Василь Мокан.

Два дні тому уряд доручив тимчасове виконання обов’язків голови установи заступнику голови Державного космічного агентства Володимиру Міхеєву. Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Того ж дня Шмигаль скасував розпорядження Кабміну про тимчасове призначення виконувачем обов’язків голови агентства Михайла Лева.

Хто такий Володимир Тафтай

Володимир Тафтай народився у 1974 році, зареєстрований у Дніпрі.

За даними Facebook-сторінки посадовця, у 1997 році він закінчив Дніпропетровський державний університет, згодом працював на Південному машинобудівному заводі, де із 1997 року очолював офіс компанії у межах космічного проєкту "Морський старт". Поточним місцем роботи Тафтая зазначено авіаційне підприємство "ДП "Антонов".

Відповідно до поданої у 2020 році декларації, у минулому Володимир Тафтай також працював у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, де обіймав посаду начальника управління координації космічної діяльності департаменту економіки оборони та безпеки.

За даними ЗМІ, у 2019 році Тафтай вже брав участь у конкурсі на голову Держкосмосу, однак тоді переможцем став Володимир Усов.

За даними декларації, Володимир Тафтай та його родина володіють земельники ділянками у Новоолександрівці на Дніпропетровщині площею 1120, 506 та двома по 560 квадратних метрів, а дружина Тафтая володіє квартирою у Дніпрі площею 99,4 квадратних метри та вартістю майже у мільйон гривень.

На дружину Тафтая зареєстровані дві автівки – Audi A3 2015 року випуску, Suzuki Grand Vitara 2008 року випуску. При цьому сам Володимир Тафтай володіє лише Daewoo Nubira 1998 року випуску.

Станом на 2020 рік на банківських рахунках Тафтая та його дружини зберігалися понад 900 тисяч гривень.

Що відомо

  • У січні 2020 року головою Держкосмосу став Володимир Усов.
  • У листопаді 2020 року після звільнення Усова Державне космічне агентство очолив ексголова Саратської РДА Михайло Лев.
  • Державне космічне агентство України приєдналося до угоди у межах програми NASA "Артеміда" щодо принципів дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях