Україна підписала з NASA угоду про освоєння Місяця

Місяць. Фото: АР

Державне космічне агентство України приєдналося до угоди у межах програми NASA "Артеміда" щодо принципів дослідження Місяця, Марсу, комет та астероїдів в мирних цілях. Так, Україна стала дев’ятою країною-підписантом домовленостей.

Про це повідомляє Державне космічне агентство України (ДКАУ).

До угоди приєдналися Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об'єднані Арабські Емірати та Велика Британія.

В Держагентстві додали, що в України є всі науково-технічні можливості та досвід, які дозволяють бути партнером NASA.

Читайте також: NASA пропонує всім охочим отримати паспорт астронавта. Як це зробити

"Це важливо для України, бо ми зможемо реалізувати власні проєкти у партнерстві з провідними космічними агенціями світу. Українські проєкти вперше стали частиною глобального сценарію освоєння Місяця від ISECG, і логічно, що ми далі хочемо реалізовувати наш потенціал в рамках програми "Артеміда", — сказав очільник українського агентства Володимира Усова.

Також у ДКАУ сподіваються, що підписання домовленостей сприятиме укладенню Рамкової угоди між Україною й США про співпрацю у дослідженні космосу. Попередня домовленість втратила чинність 22 січня 2019 року.

Що відомо

  • Науковці NASA зібрали переконливі докази існування води на Місяці у відносно доступному вигляді. Це відкриття матиме велике значення для майбутніх космічних місій.
  • Воду виявили у високих широтах Місяця у напрямку до його південного полюса в кількості від 100 до 400 частин на мільйон.
  • Через майже повну відсутність атмосфери, яка ізолює Місяць від сонячного випромінювання, вважалося, що його поверхня повністю позбавлена води. Попри це у 1990-х роках орбітальний космічний апарат виявив сліди льоду у великих і недоступних для променів кратерах біля полюсів Місяця.