Колишніх топменеджерів "ПриватБанку" підозрюють у розтраті мільйонів гривень – НАБУ

Оновлено
. НАБУ

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру трьом колишнім співробітникам "ПриватБанку" у розтраті понад 136,89 мільйона гривень.

Джерела, наближені до слідства повідомили Суспільному, що підозри було оголошено ексголові правління Олександру Дубілету та колишній керівниці департаменту "ПриватБанк". Там додали, що якщо підозрювані не з'являться на допит, їх буде оголошено в розшук.

Як зазначили у пресслужбі НАБУ, підозри експосадовцям "ПриватБанку" підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Серед підозрюваних:

  • колишній голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
  • колишній перший заступник голови правління ПАТ КБ "ПриватБанк";
  • колишня керівниця одного з підрозділів ПАТ КБ "ПриватБанк", яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов'язаній страховій компанії.

Слідство встановило, що підозрювані у грудні 2016 року за день до визнання "ПриватБанку" неплатоспроможним на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 мільйона гривень на користь страхової компанії, пов'язаної з  кінцевими бенефіціарами "ПриватБанку". За даними НАБУ, 22 лютого 2021 року, за оперативною інформацією, перший ексзаступник голови правління  планував покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня, вилетівши з Дніпра.

"Завдяки зусиллям керівника групи детективів та директора НАБУ, які звернулися до Державіаслужби, літак здійснив посадку в аеропорту "Бориспіль", після чого правоохоронці розпочали слідчі дії — експосадовця затримали в порядку ст. 208 КПК України", – зазначили у пресслужбі.

Ексголові правління та посадовиці банку про підозру поштою, оскільки місцеперебування підозрюваних детективи не встановили. Наразі вирішується питання про обрання затриманому експершому заступнику голови правління банку запобіжного заходу.

На момент націоналізації "ПриватБанку" посаду голови правління обіймав Олександр Дубілет, а його першим заступником був Володимир Яценко, якого 22 лютого правоохоронці затримали в аеропорту "Бориспіль" після спроби втечі з України.

Що відомо

  • Націоналізація "ПриватБанку" була проведена 18 грудня 2016 року через проблеми з платоспроможністю.
  • Справу, пов’язану з процедурою bail-in, 16 березня розглядав ще й Високий суд Англії та Уельсу. Зокрема, цей суд розглядав обмін зобов’язань ПриватБанку за євробондами, випущеними у 2010 та 2013 роках (ці облігації купили колишні власники ПриватБанку та пов’язані з ними особи). Високий суд ухвалив рішення на користь ПриватБанку та дозволив йому не платити борг колишнім власникам.
  • Кабінет міністрів України зареєстрував у Раді проєкт закону про зміни до банківського законодавства щодо збанкрутілих та націоналізованих банків.
  • Верховний Суд зупинив виконання ухвали Печерського суду про стягнення 350 мільйонів доларів із ПриватБанку до закінчення касаційного провадження у справі.