Коли запрацює Єдиний реєстр ветеранів. Відповідає міністерка

Ексклюзивно
УНІАН

Міністерство у справах ветеранів планує запустити Єдиний реєстр ветеранів до Дня Незалежності. Цю інформацію Суспільному повідомила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

"Єдиний реєстр ветеранів – це пріоритет нашого міністерства. Я планую, щоб до Дня Незалежності він запрацював. Я хочу, щоб він відкрився не швидше, а якісніше", – розповіла Лапутіна.

Окрім цього, за її словами, наразі понад п'ять тисяч ветеранів перебувають у черзі на отримання квартир.

"Якщо ми будемо видавати, як це робили раніше, то ми за багато років не встигнемо задовольнити потреби всіх ветеранів. Нам потрібно переглядати підходи щодо житла. Робити їх гнучкими, щоб запрацювали іпотечні проєкти. Щоб ми відійшли від простого принципу будування нового житла і залучили набагато більше державних і недержавних інституцій", – розповіла Лапутіна.

Раніше про створення реєстру повідомляла ексміністерка у справах ветеранів Оксана Коляда. За її словами, там мали б вести перелік ветеранів та мати усі дані про людину, її фізичний та психологічний стан для вивчення потреб кожного ветерана.

Що відомо

  • У грудні 2020 року Верховна рада підтримала призначення заступниці департаменту контррозвідки та генерал-майора СБУ Юлії Лапутіної міністеркою у справах ветеранів.
  • Міністерство у справах ветеранів ініціювало створення інституту уповноваженого із захисту прав ветеранів.