Ветерани з інвалідністю та родини загиблих в АТО та ООС отримають житло або компенсацію - Коляда

Родини загиблих у зоні АТО та Операції об’єднаних сил і ветерани із інвалідністю отримають житло. Про таке заявила міністерка у справах ветеранів Оксана Коляда під час візиту до Одеси. За її словами, іншим військовим ветеранам надаватимуть можливість іпотеки.

"Ті хто отримали інвалідність, родини загиблих мають право на безкоштовне отримання або компенсацію за житло. Але ті ветерани, які працюють, мають змогу мати певну альтернативу – іпотеку. Ми запустили пілотний проект у 2019 році надали 260 бенефіціарам можливість отримати іпотеку під 3% на 20 років. Іпотека дає можливість купувати житло на вторинному ринку», - розповіла Оксана Коляда.

Заявки на отримання землі подали більше 11 тисяч військових, каже Оксана Коляда. По Одеській області ветеранам під будівництво виділили 5 тисяч гектарів землі. Як зазначив голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко, на забезпечення житлом військових чиновники планують витратити 111 мільйонів гривень.

"На поточний рік місцеві бюджети передбачили 50 мільйонів, районні та сільські громади та селищні ради – 23 мільйони. Із обласного бюджету на період з 2020-2024 роки передбачаємо 38 мільйонів. У тому числі на поточний 2020 рік – 6 мільйонів", - пояснив Паращенко.

Також міністерка зазначила, що найближчим часом в країні створюватимуть та розроблятимуть єдиний реєстр ветеранів, аби вести їхній перелік та мати усі дані про людину, її фізичний та психологічний стан для вивчення потреб кожного ветерана.

Оксана Коляда запропонувала керівництву Одеської облдержадміністрації створити центр екстреної психологічної допомоги ветеранам російсько-української війни. За її словами, цього року на психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію військових Міністерство у справах ветеранів виділило 246 мільйонів гривень.

"Відсутність медичного обладнання та спеціалістів не дає можливості у повному обсязі якісно надавати медичні послуги ветеранам, тому цю проблему потрібно вирішувати", - розповів координатор товариства організацій учасників АТО Одещини Олександр Голопотелюк.