Перейти до основного змісту

Кандидат у президенти Польщі Навроцький виступив проти членства України в НАТО

Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький від партії "Право і справедливість" (PiS) під час оголошення результатів екзит-полу першого туру президентських виборів, Гданськ, Польща, 18 травня 2025 року. REUTERS/Lukasz Glowala

Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький, який вийшов у другий тур виборів, підписав декларацію лідера націоналістичної "Конфедерації" Славоміра Менцена, тим самим заручившись підтримкою його виборців. Серед іншого документ містить пункт проти вступу України до НАТО.

Про це повідомляє польське інформагентство PAP.

Менцен, який посів третє місце в першому турі президентських перегонів та вибув із них, запросив на дискусію кандидата від "Право і справедливість" Навроцького та його опонента — Рафала Тшасковського від "Громадянської платформи".

Політик також запропонував їм підписати декларацію із восьми пунктів зі своїми вимогами, щоб виборці "Конфедерації" могли визначити, кого підтримувати в другому турі. Зокрема він стверджував, що у Польщі його нібито підтримують 3 мільйони людей.

Своєю чергою Навроцький заявив, що готовий підписати декларацію, а Тшасковський сказав, що погоджується з багатьма із запропонованих Менценом пунктів та "вислухає його".

Сам лідер "Конфедерації" стверджував, що у Польщі у нього нібито є 3 мільйони виборців.

Як зазначає PAP, на запитання, чи варто Україну брати до НАТО, Навроцький відповів, що дискусія із цього питання є "абсолютно безглуздою". На його думку, вступ України до військово-політичного блоку означатиме, що "весь Північноатлантичний альянс перебуватиме у стані війни з РФ".

Крім того, п’ятий пункт декларації Менцена, яку схвалив Навроцький, передбачає, що в разі перемоги той не підпише "закон про ратифікацію вступу України до НАТО".

Кандидат у президенти Польщі також зобов’язався не дозволити відправити польських солдатів на територію України.

Інші зобов’язання, які взяв Навроцький, включають те, що він не підпише "жодного акту, який збільшує чинні податки, внески, збори або запроваджує нові фіскальні тягарі" та "будь-який акт, який обмежує свободу висловлення думок".

Політик також опублікував у соцмережі Х спільне фото із Менценом та подякував йому за розмову.

18 травня у Польщі відбувся перший тур президентських виборів за результатами якого Тшасковський отримав 31,36% голосів, Навроцький — 29,54%, а Менцен з 14,81% вийшов із перегонів. Другий тур відбудеться 1 червня.

Топ дня
Вибір редакції