Перейти до основного змісту

У Газі через голод за кілька днів померли 29 дітей і літніх людей

Люди збираються, щоб отримати їжу з благодійної кухні в Хан-Юнісі, на півдні Сектора Гази. 29 квітня 2025 року. REUTERS/Hatem Khaled

Внаслідок голоду в Секторі Гази за останні дні померли 29 людей, серед яких — діти та літні люди. Тисячі мешканців залишаються під загрозою загибелі через брак їжі.

Про це заявив Міністр охорони здоров’я палестинської автономії Маджед Абу Рамадан на брифінгу 22 травня, передає Reuters.

За його оцінками, прогнози міжнародних гуманітарних організацій щодо можливих 14 тисяч смертей серед немовлят без допомоги — "реалістичні і можуть бути навіть заниженими".

Ізраїль з березня блокує постачання до палестинського анклаву, пояснюючи це тим, що гуманітарну допомогу перехоплює угруповання ХАМАС. Сам ХАМАС ці звинувачення заперечує. Водночас міжнародні організації, зокрема система моніторингу голоду Integrated Food Security Phase Classification, раніше заявляли, що близько пів мільйона людей у Секторі Гази перебувають на межі голоду.

Після 11 тижнів повної блокади 22 травня Ізраїль все ж пропустив перші вантажівки з гуманітарною допомогою, однак палестинські та міжнародні представники кажуть, що цього вкрай недостатньо. За словами міністра, до Гази потрапило лише близько 90–100 вантажівок із гуманітарною допомогою, здебільшого з борошном. Медикаментів серед вантажів, за його даними, немає.

Абу Рамадан також заявив, що лише сім-вісім із 36 лікарень у Газі наразі працюють, і то лише частково. Через блокаду понад 90% медичних запасів вичерпано.

"Люди помирають не лише від вибухів. Тепер вони помирають від голоду і через відсутність медичної допомоги", — заявив міністр.

Що нині відбувається у Секторі Гази

7 жовтня 2023 року угрупування ХАМАС вторглося на територію Ізраїлю із Сектору Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Через військові дії в палестинському анклаві сталася гуманітарна криза та загинули сотні людей. Ізраїль звинувачує ХАМАС у небезпеці, який він становить для країни.

15 січня 2025 року Ізраїль та ХАМАС уклали угоду щодо припинення вогню, яке почало діяти 19 січня 2025 року. Угода складається із трьох послідовних етапів. У першому етапі йдеться про повне припинення вогню, виведення ізраїльських військ із густонаселених пунктів Сектору Гази та звільнення частини заручників. 18 березня 2025 року Сили оборони Ізраїлю та Сили безпеки Ізраїлю заявили про відновлення вогню у Секторі Гази.

17 травня Армія оборони Ізраїлю заявила про новий наступ у палестинському анклаві, щоб ліквідувати ХАМАС та звільнити заручників. Палестина повідомила про 146 загиблих. Бойові дії тривають.

Топ дня
Вибір редакції