В Індії спалили фотографії Тунберг та Ріанни через заяви на підтримку фермерів

AP

Мешканці Індії, невдоволені протестами місцевих фермерів, спалили фотографії шведської екоактивістки Грети Тунберг та американської співачки Ріанни після того, як зірки висловилась на підтримку протестів у своєму Twitter.

Як повідомляє The Guardian, натовпи невдоволених людей зібралися в Делі, щоб висловити протест проти дій кількох відомих особистостей, зокрема, Грети Тунберг та співачки Ріанни, які написали у своїх Twitter про протести індійських фермерів через заплановану урядом аграрну реформу, чим спровокували чергову хвилю демонстрацій.

Розлючені мешканці Делі вийшли на вулиці із транспарантами про неприпустимість "міжнародного втручання" у справи Індії, а також спалили фотографії зірок, повідомляє видання.

Раніше Ріанна розмістила на своїй сторінці посилання на допис про відключення інтернету в Індії на тлі протестів, запитавши, "Чому ми не говоримо про це?".

"Ми солідарні з протестом фермерів в Індії", – написала Грета Тунберг, розмістивши посилання на той самий допис.

МЗС Індії звинуватив знаменитостей в "гонитві за сенсаціями" та "безвідповідальності" і запропонував їм "краще ознайомлюватися з фактами".

У листопаді 2020 року сотні тисяч фермерів розбили табори навколо Делі, вимагаючи скасування кількох нових сільськогосподарських законів. Після того, як марш наприкінці січня перейшов у сутички, поліція Делі почала придушувати протести, залучивши для цього офіцерів з охорони громадського порядку і воєнізовані формування, перекривши вхід і вихід на місця протесту та заблокувавши доступ до мобільного інтернету.

Що відомо

  • Шведсько-датська поштова компанія PostNord випустить поштові марки із зображенням екоактивістки Грети Тунберг.
  • У 2019 році американське видання Time назвало 16-річну Грету Тунберг "Людиною року".
  • 11 грудня президент Бразилії Жаїр Болсонару вилаяв юну екоактивістку після появи в її Twitter посту на захист корінного населення Амазонії.
  • Наприкінці минулого року Тунберг вибачилася за свій заклик "поставити до стіни" політиків. За її словами, у шведській мові таке словосполучення не має значення "поставити до стіни, щоб розстріляти".
  • У лютому цього року Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вибачився за коментарі, якими він поставив під сумнів щирість учасників руху проти змін клімату.
  • У березні шведська екоактивістка заявила, що провела два тижні в ізоляції, оскільки "надзвичайно схоже", що вона перехворіла на коронавірус.